menu

Suitsetamisest loobumine

Suitsetamisest loobumine… Juba see sõna „loobumine“ muudab selle tegevuse väga raskeks. Kuidas saabki midagi meelerahuga saavutada, kui selle tulemusena oled sa millestki loobunud. Eriti, kui tegemist on sigaretiga, mida sa naudid hommikukohvi kõrvale, see on peo lahutamatu osa ning see täidab edukalt su igavuse hetked. Kuidas on loobumine võimalik? Tahtejõuga!jooksja

Tavaliselt kasutatakse tahtejõudu, kui soovitakse midagi saavutada – lükata jõusaalis rinnalt sada kilo, joosta maraton lõpuni, loobuda šokolaadi söömisest kaheks kuuks jne. Kõigil loetletud tegevustel on selgelt ära määratletud lõpp ja algus. Kuid kui sa loobud suitsetamisest, siis millal saab sinust mittesuitsetaja? Sa ei teagi seda. Rääkides suitsetamisest loobunutega, ütleb enamus neist, et loodavad siiralt, et ei hakka kunagi enam suitsetama… Nad loodavad – neis ei ole enesekindlust. Nad peavad elama teadmatuses, mis neist saab. Kui maratonil on start ja finiš, siis suitsetamisest loobumisel on start ning… surm? Sellepärast ongi mahajätmine tahtejõuga väga raske. Ära saage minust valesti aru, on ka neid kelle jaoks suitsetamisest loobumine ei valmista mingeid raskusi, kuid me ei räägigi hetkel eranditest.

Mis oleks siis alternatiiviks tahtejõule, kui tahtejõud mahajätmiseks nii ebaefektiivne on? Allen Carr’i Easyway! Allen Carr’i Easyway erineb absoluutselt kõikidest meetoditest, sest ei eelda tahtejõu kasutamist. Kui kõik seletavad aina, et eelkõige on oluline inimese enda raudne tahe ja kindlameelsus, siis milleks siis nende abi üldse vaja on? Kuidas sa tead, kas oled tahtejõumeetoditelt mingit tuge või abi saanud? Enamjaolt ei saagi, sest suures osas on tegemist platseebo efektiga. Sama tulemuse annaks, kui naabrimees ulataks sulle haamri ja ütleks, et kui sa ühe suitsu teed, siis lööb haamer sulle vastu pead. Eeldusel loomulikult, et sa teda usud. See oleks isegi efektiivsem meetod, sest siin tuleks lisaks mängu ka hirm. Ka nikotiini asendusravi (NAR) põhineb suures osas tahtejõul – sa pead kõigepealt võõrutama end suitsetamisest kui harjumusest, et siis käsile võtta nikotiini sõltuvus. Teoorias tundub loogiline, kuid see põhineb valedel faktidel. Veel uskumatum on, et selle asemel, et manustada nikotiini läbi sigarettide, manustatakse nikotiin (täpselt sama aine, mis sigarettideski!) läbi plaastrite, inhalaatori või nätsude. Arusaamatuks jääbki, mis hetkel tuleb sisse nikotiini asendamine, kui nikotiin asendatakse nikotiiniga. On inimesi, kes on sel moel maha jätnud, kuid tulemusprotsendid räägivad enda eest.

Kõik tahtejõumeetodid (NAR, šokiteraapia, laserid, nõelravi) räägivad teile põhjustest, miks te ei peaks suitsetama. Kuid sa tead ju isegi, miks te seda tegema ei peaks – lõppude lõpuks on need kirjas igal suitsupakil.

Allen Carr’i Easyway meetod tegeleb põhjustega, miks sa suitsetad – igal inimesel on enda põhjused ning me tegeleme nende kõigiga. Kui sa näed isegi, et tegelikult on kõik põhjused, miks te suitsetate võltsid ning võetud „ei tea kust“, siis saab mahajätmine olema lihtne, valutu ja kohene ning mis kõige tähtsam – jääv. Sa ei loobu millestki- vaid saad tagasi kontrolli ja meelerahu.

Tõenduspõhiste uuringute põhjal on Allen Carr’i Easyway seminaride õnnestumisprotsent 53,3% peale 1 aastat, mis on enam kui kaks  ja pool korda parem tulemus kui  järjestuses teisel kohal oleval meetodil, mille parima uuringu õnnestumisprotsent küündib 20%ni . Kui antud uuringus osalenud oleksid kasutanud samu võimalusi, mida pakume kõigile seminaril osalenutele (seminar pluss kaks turgutusseminari) küündiks see number kindlasti palju kõrgemale, sest meie endi raha tagasi garantii tulemuste põhjal lahkub 90% suitsetajatest meie juurest õnnelike mittesuitsetajatena.

piltSuitsetamisest loobumine on võimalik, kuid see on sama, mis minna üle tee (lihtne ülesanne), kuid tee seda silmad kinni, käte peal kõndides, selg ees läbi tiheda liikluse – mõnel see tõesti õnnestub. Samas kui see oleks võimalik ka rahulikult jalutades.

Võta meiega ühendust ja saa sellest lõplikult vabaks

“Suitsetamisest loobumine” on saanud 2 vastust

 1. Ain Noor ütleb:

  No nii dramaatiline ei tasuks olla…Suitsetamine tuleks maha jätta iseloomu silmas pidades…siiski.Igasugu spekulatsioonidele toetuvate
  BS(Bullshit-)- tehnoloogiatele olen silmini vastu.Ise popsutasin nii aastaid 38…!!!Maha jätsin päevapealt…TEGELIKULT POLE JU PROBLEEMI KUI ENDA KÄEST, “OMA AJUS” VASTAVAT LÜLITUST EI TEE!!!!!PEAB TEGEMA!!!!
  Võibolla olen ma ise üks “uudumajakas” aga siiski…
  Kõigile mittekonitajatele sit(t)kust ja jäksu edaspidiseks!
  Muidugi ka jõulude algust!…:-))

 2. Henry ütleb:

  Palju õnne Ain! Siiski ei tohiks alahinnata probleemi ja vaadata olukorda vaid enda mätta otsast. See, et sina toime tulid, ei tähenda, et ka teiste puhul sama juhtuks. Statistika räägib enda eest- ilma abi kasutamata suudab vähemalt aasta aega suitsetamata olla vaid umbes kolm inimest sajast.. seega sa tõepoolest ei erine suuresti udumajakast. Kuid aitäh, et jagasid suitsetajatele ja mittesuitsetajatele julgustavaid sõnu!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.