menu

Meetod

Miks on meetodi nimi Allen Carri meetod?

Sest Allen Carr oli selle inglasest endise ahelsuitsetaja nimi, kes peale pikki katsetusi ühel päeval mõistis, kuidas maha jätta nii, et see ei olegi midagi keerulist ja pani kokku meetodi, et aidata ka teisi. Sellest ajast saadik on selle meetodiga aidatud sadu tuhandeid suitsetajaid ja see on liikunud enam kui 50 riiki maailmas.

Kuidas meetod töötab?

Mitte ükski suitsetaja ei tee teadlikku valikut jääda eluaegseks suitsetajaks. Suitsetamine on lõks. Oletame, et sa oled tänaseks suitsetanud kümme, võib-olla kakskümmend, või isegi viiskümmend aastat, siis kas sa kunagi arvasid enne alustamist, et sa veedad kunagi nii pika aja sigaretti kimudes ja seda hommikust õhtuni? Loomulikult mitte. Sa suitsetasid alguses ju ainult seltskonna ja põnevuse pärast.

Sa jäid lõksu ja Allen Carri meetod aitab lõksust välja pääseda.

Lõksus hoiab sind kaks asja – nikotiini füüsiline sõltuvus ja psühholoogiline sõltuvus. Kui asi oleks lihtsalt nikotiinis, siis kolme nädalaga on see sinu kehast väljas ja asjaga olekski ühel pool. Aga nikotiini sõltuvus ei ole peamine probleem. Erinevalt laialt levinud valearvamusest, ei ole nikotiini füüsiline sõltuvus see, mis muudab mahajätmise sedavõrd raskeks. Peamine probleem on see, mis toimub sinu peas.

Vaatame probleemi loogiliselt.

Kui küsida suitsetajalt, miks ta suitsetab, siis sage vastus on, et sellepärast, et närvid on läbi ja suits aitab rahuneda. Kuid nikotiin on ju ometi erguti. See on ergutava toimega, mis tõstab su pulssi, tõstab vererõhku, vabastab adrenaliini. Ehk viib su keha stressiseisundisse. Kuidas saab erguti rahustada? See ei saagi. Igasugune rahustav toime sigaretist on nikotiinisõltuvusest tekkinud illusioon (sinu peas) ja päris stressiga ei ole suitsetamine kuidagi seotud.

See on üks näide, kuidas sõltuvusse jäädes hakkame me andma suitsetamisele omadusi, mida sel olla ei saa.

Seminaril me võtame kõik sellised pähe tekkinud illusioonid üksipulgi lahti ja seletame loogiliselt lahti ning kui suitsetaja mõistab, et need ei ole päris asjad, mis teda suitsetama kisuvad, vaid need on olnud illusioonid, on ka suitsetamist tunduvalt kergem maha jätta. Kui kaotada peast igasugune soov järgmist suitsu ette panna, siis füüsiline nikotiini pool, on palju lihtsam osa, millega toime tulla.

97% nikotiinist lahkub suitsetaja kehast juba esimese kolme päevaga. Sa magad iga öö läbi nikotiinivõõrutuse ja see on nii kerge tunne, et ei ärata sind öösel ülessegi. Püüa sa päeval kaheksa tundi suitsuta olla! Päeval on see sedavõrd raske sellepärast, et päeval on lisaks füüsilisele poolele ka psühholoogiline sõltuvus ja just see muudab suitsuta olemise raskeks.

Seminaril me aitamegi näha suitsetamist ilma illusioonideta ja sellepärast ongi suitsetamise mahajätmine sageli mitte ainult lihtne vaid ka nauditav protsess. Aitame suitsetamist näha nii nagu sa nägid siis, kui sa veel ei suitsetanud. Siis ei olnud sul mõtlemist, et iga kord kui sa närvi lähed, on sul suitsu vaja. Et kui sul aju kokku jookseb, on sul suitsu vaja. Kui sa soovid lihtsalt aega maha võtta ja omaette olla, on sul suitsu vaja. Kui sa soovid pidutseda, on sul suitsu vaja. Selleks, et nautida täis kõhu tunnet, on sul suitsu vaja. Selleks, et lihtsalt diivanil istuda, pead sa iga mingi aja tagant suitsetamas käima. Kui sa jäid nikotiinist sõltuvusse, tekkis ka psühholoogiline sõltuvus, mis ei lähe iseenesest ära. Kui teadmised on sul olnud kogu suitsetava elu, siis seminaril me muudame need teadmised mõistmiseks – kuidas see lõks töötab. Nii nagu iga mõistatuse ja müsteeriumiga, kui sa saad aru, kuidas need töötavad, oskad sa need ka ära lahendada.

Ei ole mingit hirmutamist, ei räägi terviseriskidest, ei räägi suitsetavatele rasedatele kahjust, mida nad lootele teevad. Kõik teavad seda niigi ja kui sellest teadmisest ning kaasnevast häbist oleks kasu, oleks inimesed juba ammu suitsetamise maha jätnud. Seminaril me hoopis räägime põhjustest, miks hoolimata kõige negatiivse teadmisest suitsetajad ikka suitsetavad.

Kes meie seminaril käivad?

Seminarid toimuvad igakuiselt Tallinnas ja Tartus ning on suurusega 2-12 inimest. See kestab kuus tundi ja osaleja ei pea soovi korral isegi kordagi rääkima. Oluline on tulla, kuulata ja mõista. Kogu seminar põhineb igapäevasel loogikal, mis aine (nikotiini) sõltlasel natuke ehk hägustunud on, kuid väga kergelt uuesti päeva korda toodav. Seminarile tulevad kõik, kes tahavad vabaneda nikotiinisõltuvusest. Suitsetamisest loobumine on vaid üks vorm, keda me aidanud oleme ja aidata saame. Meie jaoks ei ole vahet, mis vormis sa enda nikotiini manustad. Olgu selleks huuletubakas (Snus), e-sigaretid, piip, sigar, nikotiini nätsud või suitsetamine. Kõik vormid on teretulnud.

Kas mahajätmisel peab olema suur motivatsioon?

Sul peab olema piisavalt motivatsiooni, et kohale tulla. Juba see, et sa maksad ja tuled kohale, on piisav kinnitus, et sa tõepoolest ei sooviks olla suitsetaja. Kuid mingit suurt põlevat motivatsiooni ei maksa oodata, sest see tuleb alati millegi negatiivse tagajärjel – kas oled seltskonna viimane suitsetaja, sul hakkab tervis järgi andma, või annab rahakott märku, et sa ei saa seda enam endale lubada. Parim aeg on siis kui sa teed otsuse ja proovid. Oluline, et sa tuleks seminarile, nagu sa tuled igale koolitusele – õppima. Seminaril me õpetame, kuidas lõksust välja pääseda ja kui sa järgid meie lihtsaid juhiseid, oskad ka sina pääseda.

Kui palju seminaril osalemine maksab?

Koht seminaril maksab 279 eurot. Selle hinna sees on seminar ja kolme kuu jooksul ka kaks tasuta lisaseminari, kui neid peaks vaja olema ning kolmekuuline raha tagasi garantii.

Pakume ka:

  • üks-ühele seminare, (küsi pakkumist)
  • Seminar enda väikesele grupile teie poolt valitud ajal ja kohas (küsi pakkumist)
  • Seminarid ettevõtetele (küsi pakkumist)
  • Nõustame ettevõtteid, kes soovivad liikuda suitusvaba töökoha suunas (küsi pakkumist)

Garantii muutub kehtetuks, kui osaleja jätab kohale tulemata, või hilineb seminarile enam, kui 15 minutit.

Kuid mis saab, kui sa osaled ja ei jäta maha?

Kui sa osaled seminaril ja kolme kuu jooksul ka kahel lisaseminaril ja ikka veel suitsetad, siis ei lähe sulle seminar midagi maksma, sest sa saad enda raha tagasi. Õnneks suur enamus saab suitsetamisest lahti. Me saame endale sellist garantiid lubada. Ainsana. Kui seminari hind tundub sulle kõrge, siis kerge arvutus näitab, et see ei ole. Pane paar arvutust allolevatesse lahtritesse ja vaata kui palju sul kulub aastas suitsetamise peale ja kui kiiresti seminar end sinu jaoks ära tasub.

Suitsule kulutad  1 kuuga
Suitsule kulutad 3 kuuga
Suitsule kulutad 6 kuuga
Suitsule kulutad 1 aastaga
Suitsule kulutad 10 aastaga

 

Aga vajuta SIIA, et vaadata, millal tuleb järgmine seminar ja tee raskeim samm ning tule ja anna endale võimalus. Mis on kõige hullem, mis võib juhtuda? See, et sa ei jäta maha ja saad enda raha tagasi. Kõige hullem, mis sinuga juhtuda võib, on see, et mitte midagi ei juhtu – sa suitsetad edasi ja sul on sama palju raha kui praegu. Suitsetamisest loobumine on üks sellistest otsustest, mida ei ole võimalik kahetseda. Ainus, mida võib kahetseda, on see, et miks ei jätnud siis kui mul see mõte oli. Kui sul see mõte on, siis kohtume peagi ja anname mõlemad endast parima!