menu

Tagasiside

Pilt

Veiko Kangur

5 aastat ilma suitsuta. Koos minuga lôpetasid veel 4 inimest, kes siiani ei tee. Lisaks sai meist inspiratsiooni ka mu naise ema, kes samal meetodil suitsetamisest lahti sai. Tasub see ära igaljuhul.

Pilt

Sirje Lang

Ka mina mõtlesin nii, et see seminar on liiga kallis, ma ei saa seda endale lubada ja mida kõike ma veel ei mõelnud. Need olid lihtsalt vabandused, mida leidsin endale, et mitte seminaril osaleda. Samas on võimalus ju raha tagasi saada, kui maha ei jäta. Toetusin sellele siis, mis oleks kõige hullem mis saaks juhtuda? Jätaksin suitsetamise maha? Just nii juhtus 1465 päeva tagasi, 36 641 suitsu tõmbamata, 5038 eurot ka pole suitsudele kulunud. Mul on selle jaoks äpp tõmmatud, et meeles oleks.

Pilt

Argo Pakkas

Ma ei ole suitsetanud peaaaegu 8 aastat ja ma isegi ei loe enam, palju ma olen kokku hoidnud raha. Sest …. kui sa lähed seminarile AINULT raha kokku hoidma, siis ma ei läheks mitte. Vabadus, enesetunne ja kontroll oma tegevuste üle on see, millega olen selle aja jooksul ära harjunud ja millest ei soovi vabatahtlikult küll enam loobuda. Enne seda “ühte päeva” olin proovinud vist kõike, mida turul pakutakse ja suitsetasin edasi tempoga 2 pakki päevas, nädalavahetustel 3. Ma arvan, et kellele on see väljaminek seminari eest liiga palju, ei ole jõudnud äratundmiseni, et võiks selle organismi proovilepaneku lõpetada. Jõudu äratundmiseni jõudmiseks. Suurim kompliment on olnud, kui mu tütred on ütelnud “isa, sa näed iga aastaga coolim välja!” Seminari hind on hea hind. Ma olen küll väljas kliendibaasist, aga kui oleks vaja, maksaksin sellist hinda veel ja veel.

Pilt

Hardi Põder

Täna neli aastat tagasi aitasid sa mul suitsetamisest loobuda. Olen südamest tänulik sulle!!! Elu on muutunud täielikult ning tervis on parem kui kunagi varem. Teed väga olulist asja ja soovitan sind alati kui näen kedagi selle pahega pahuksis olevat.

Pilt

Eve ja Eiki Rannik

2013a. kevadel tegi meie tööandja, Otepää vineeritehas, oma suitsetavatele töötajatele pakkumise- tuleb seminar suitsetamisest loobumiseks, olge aga lahked ja proovige!  Minu mees rõõmustas ja veenis mindki. Suitsetanud olime selleks ajaks umbes poole oma elust, üle 20 aasta ja suitsu kulus vähemalt plokk nädalas kahepeale. Tihti rohkemgi. Mees heietas tollal juba tihti jutukest, et äkki prooviks kunagi ikka maha jätta. Kuna minul hakkasid ka juba vabandused stiilis “suitsetavana sa mu võtsid, las ta siis ollagi nii” , “suitsunurgas liigub alati see kõige põnevam info” ja “no kuule, me saame ju endale seda väikest lõbu lubada ” lõppema, siis mõtlesin et ok-ok, teeme pealegi selle nalja läbi. Siis on vähemalt teema mõneks ajaks päevakorrast maas. Natuke piinlik tunnistada, aga-aga läksingi seminarile rohkem naljaviluks. Siiani olin ju kõik suitsetajate vastu suunatud repressioonid edukalt üle elanud (suitsuhinna pidev tõus,suitsetajate baaridest ja pubidest tänavale tuulte ja tormide väntsutada saatmine, isegi paljudes lennujaamades puudusid juba suitsetamiseks ettenähtud kohad …). Olin tõesti veendunud, et mulle see värk ei mõju, sest mulle lihtsalt nii väga meeldis suitsetada. Sellest “naljast” on tänaseks päevaks möödunud 5 aastat ja 9 kuud. Ei ole mina pädev hindama, mis meile seal seminaril mõjus, aga 26. aprill 2013 tegime meie mõlemad oma viimased suitsud. Peale seda null suitsu, null mahvi ja null suitsuisu ka. Täiesti tuima näoga võin seista suitsetava inimese kõrval ja ühtegi emotsiooni ei tule. No ehk kergendus, et ise enam ei taha.

Igasugune huvi suitsetamise vastu kadus ja oleme mõlemad siiani 100% suitsuvabad. Müstika. Ja veel- kuigi esimese suitsuvaba nädala lõppedes olin suht umbusklik, mõtlesime, et paneks siiani suitsule kulunud raha kõrvale. Midagi ikka koguneb.  Panimegi, terve esimese aasta, iga nädal. Selle raha eest lasime endale kevadel uue ahju, pliidi ja truubi ehitada.

Nüüd kiidan antud meetodit kõigile, kes mind kuulata jaksavad ja tihti ka neile, kes ei jaksa. Uskuge, see asi toimib! Kaotada pole mitte midagi, ainult võita! Me oleme päris lihast ja luust inimesed. Oma nõrkustega. Ja kui see asi meie peal toimis, siis kindlasti toimib ka sinu peal. Hästi tore oleks ka kui teisedki tööandjad oma töötajate tervisesse sel moel tahaks panustaksid ja neile sellise võimaluse välja pakuksid. Aitäh, meie täname!

Pilt

Nele Mällo

Kui varem ei kujutanud ma isegi ärkamist ilma suitsuta ette, siis nüüdseks olen suitsuvaba juba kaks aastat. Kindlasti üks parimaid investeeringuid ja mis veel tähtsam – ma olen vaba! Minu enesetunne ei olene enam sellest kas ja kui palju ma suitsu saan teha. Enam ma ei ole iga jumala päev pidevalt närvis, sest iga tunni või kahe tagant ma PEAN saama suitsu. Lisaks veel väiksemad asjad nagu halb hingeõhk ja haisvad riided, mida suitsetajana ise eriti ei märka. Alguses oli ikka natukene raske, aga seda tunnet, et minu tuju ja emotsioonid ei ole enam suitsust sõltuvad, on väga raske sõnadesse panna. Super!

Pilt

Merje Martin

Mina tegin oma viimase suitsu 16 aprill 2017 gramm enne kella 15:00

Ja no nii skeptiliselt ma pole ilmselt midagi oma elus teinud kui see seminar oli. Täpselt kuni selle viimase suitsuni mul mingi sisemine hääl ütles, et no kuule Henry, nagu päriselt. See ju pole võimalik! Aga siin ma olen, tõeliselt õnnelik mittesuitsetaja ja selleks ma ka jään. Ja kui minu käest aegajalt küsitakse, et mis asi see siis lõppkokkuvõttes oli, mis minuga tehti siis viskan nalja, et Henry pani mulle hea loitsu peale. Sest ma ei oska seda kuidagi muudmoodi lahti mõtestada, sest see on puhas müstika.

Just mingi kuu aega tagasi tunnistasid mulle minu ema ja õde, et veel pool aastat peale seminari olid nad jumala kindlad, et teen neile vingerpussi ja käin salaja suitsetamas, et tahan lihtsalt põnev ja äge olla ja sellepärast selline näitemäng. Nüüd nad lõpuks pidavat uskuma, no aitäh teile minu kallid lähedased!

Olin kirglik suitsetaja kokku 15 aastat tõmmates päevas ca 20 sigaretti ja ma lihtsalt armastasin seda! Suitsetamine oli nii MINA lihtsalt! Mul oli päevas kümneid nö “rituaale” ja tegevusi, mis kõik suitsetamisega haakusid ja ma olin alati peale sigaretti kohe õnnelikum inimene ma üteks. Ja väga paljuski määras suitsetamine minu tegevusi ja elu, ehk siis olin ma täiesti kindel, et Taisse ma ei lenda kunagi, sest ma ju ei suuda suitsetamata nii pikalt olla kuna lennuk lendab tunde! Ja et ma ei laseks endale kunstrindu panna kunagi, sest enne operatsiooni pidavat mõned kuud patsient suitsetamata olema. Ehk siis kordagi ma isegi ei kaalunud, et võiks loobuda suitsetamisest, ma loobusin asjadest suitsetamise pärast!

Miks ma siiski otsustasin Allen Carri seminarile minna? Mina läksin puhtalt raha pärast, sest olin just töölt ära tulemas ja otsustasin õppima minna. Ehk siis mu sissetulek kahanes märgatavalt. Võtsin paberi ja pliiatsi ning kirjutasin üles kõik, kuhu minu raha läheb ja mida ma selle eest saan. Ma ei olnud nõus loobuma toidust, soojast ja mõnusast korterist, riiete ostmisest, vahetevahel mõnusast veiniklaasikesest, oma lemmikloomadest, sõitmast hea autoga ja samuti ei tahtnud ma oma maailma parimat meest rahast päris kuivaks tõmmata.

Jõudes oma nimekirjas suitetamiseni ja endale aru andes, mis rahanumber sinna läheb (ma ei ela Eestis ja suitsupakk maksis toona 5.50), oli mul selgemast selgem, et sellest ma loobuma pean. Kuna aastaid tagasi jätsid tänu Allen Carri meetodile minu toonased väga head sõbrad suitsetamise, oli see mul kuskil mälusopis olemas. Broneerisin kohe koha seminaril ja lasin endale kibekiirelt arve saata, et ma jumala eest ümber ei mõtleks.

Lõppkokkuvõttes siis, Sina kes sa seda minu kirjutist loed ja mõtled, et kas see nagu tegelt ka toimib. Tead, täitsa päriselt toimib! Mina, kes ma kunagi rind kummis teatasin, et olen uhke suitsetaja ja sellest kunagi ei loobu, siis nüüd teatan palju suurema uhkusega, et olen MITTESUITSETAJA! Nii äge on ise otsustada, mida ja millal ma midagi teen, mitte ei otsusta sigaret seda minu eest!  Sina saad ka suitsust vabaks, mine ainut seminarile, nii lihtne see ongi!

Pilt

Lorita Killing

Minu puhul võiks vabalt öelda, et olen suitsetanud terve elu. Suitsetamist alustasin umbes 17 aastaselt, aga regulaarselt tõmbama hakkasin kuskil 27 -selt.

Oi kui palju kordi ma olen üritanud maha jätta, olen käinud hüpnotiseerija juures ja kõrva nõelu toppimas(500 krooni eest) rääkimata tahtejõu abil ,olen proovinud  ka nikotiiniplaastritega. Nii kaua kui plaaster oli peal, oli kõik ok, aga nii kui plaastrist loobusin(need ajasid mul südame pahaks), hakkasin tasapisi uuesti tõmbama.

Eelmine aasta oktoobris (2020 a.) jätsin uuesti maha ja jälle panin plaastri. 2 nädalat piinlesin ja käisin plaastritega, kuni helistasin Henryle  ja uurisin  tema seminaride kohta ja juhuslikult pidi tal just kahe päeva pärast olema Allen Carri seminar Tallinnas. Läksin kohale ja ma ei kahetse. See oli ainuõige samm!

Huvitav, et ma sain kohe aru kui ma sellelt loengult tulin, et suitsetamisega on nüüd lõpp. Tundsin ennast  kuidagi vabana ja mind valdas nagu mingi õnnetunne.

Kokku suitsetasin vahelduva eduga üle 30 aasta  ja umbes pakk päevas.

Pilt

Marit Teras

Omasin Allen Carri raamatut vist oma 6-7 aastat, tegin seda ikka moe pärast aegajalt lahti, kuid kunagi ei jõudnud ma esimesest kolmest leheküljest edasi. Raamat tekitas tunde, et ah, mis pada see mees ajab.

Ühel päeval, kui olin peale kolmandat maha jätmise korda endas totaalselt pettunud ja kurtnud teemat kolleegile, pakkus ta Allen Carri audiofaile, need olid teda aidanud suitsetamisest loobumisel. Audiofaile suutsin kuulata täpselt kolm peatükki ja jälle tekkis tunne, et täielik jama. Samal ajal hoidsin silma ka peal koolitustel, mille hind tundus minu jaoks esialgu krõbe, kuid hiljem arvutasin, et kui suudan olla vähemalt kaks kuud suitsuta, siis olen omadega plussis ning kaotada pole midagi, pigem võita! Koolitusele minnes olin hirmul ja nüüd aasta hiljem tean mida ma kartsin – kartsin jälle läbi kukkuda!

Koolitusel räägitakse kenasti kõik teemad lahti ja karta pole midagi. Poleks eales uskunud, et suitsetamise maha jätmine võib olla nii lihtne. Olen suitsuvaba olnud aasta. Minuga koos otsustas vabaneda suitsetamisest ka abikaasa, kes tegi seda ilma koolituseta. Mina tõmbasin keskmiselt paki päevas, abikaasa kaks pakki. Mõlemad tunneme, et saime koormast lahti ning elu on palju vabam.

Pilt

Mirey Rütman

Täna, 6 aastat tagasi, suutsin hakata mittesuitsetajaks! Aitäh Sulle Henry Jakobson , kes Sa sellist koolitust teed, millest ka päriselt abi on 😘😘😘 Koolitusel on sees isegi suitsupausid ja astud uksest välja nagu uus inimene! Allen Carr Eesti – ja mis selle koolituse juures kindlustunnet annab – makstakse raha tagasi kui ei aita. Täna on samal kuupäeval mu lapse 5. sünnipäev! Henry tänu Sinule on tal suitsuvaba kodu

Pilt

Kadri-Anna Sklave

Kogu südamest suured tänud, et aitasid mul suitsetamisest vabaneda, Henry! Kogu protsess polnudki nii raske kui ma kartsin ning ma pole ka libastunud ega kavatsegi. Nii füüsiline kui vaimne tervis on taas palju paremad, kasutan aega ja raha enda jaoks mõtekamalt. Kohtumiselt saadud teadmisi olen kasutanud ka muudel teemadel, mis katsumusi valmistanud on.

Vaata ka Kadri-Anna FB postitust SIIN

Pilt

Deivi Osila

Mulle tundub siiani, et tegu on maagiaga 😁. Tänaseks 5 ja pool aastat suitsuvaba elu. Ulmeline lihtsalt. Päästid mind, aitäh 💖.

 

(Toimetus) Allen Carr enda meetodi kohta: “See ei ole maagia. See ainult tundub nii.”

Pilt

Elina Makk

Mulle hüppas täna FB esilehele üks Allen Carr Eesti postitustest, mis pani üle pika aja taas tundma tohutut tänutunnet selle vastu, mida teed! Mina tulin väga skeptilise meelestatusega sinu seminarile Tartus 2021 sügisel ja ei ole tänaseks  (2023 mai) tundnud kordagi tõelist huvi sigaret taas ette panna. Kui minusugune 15 aastase staažiga kirglik suitsetaja sellest mõttetust orjusest lahti sai, on see kõigil võimalik. Nii äge, aitäh-aitäh!

Iive Kivi ja tema venna lugu

Üks oli suitsetanud 25 ja teine 35 aastat

Ivar Leiteni totaalne muutumine

Ühele muutusele elus järgnes muutuste laviin, mistõttu Ivari elu ja tervislik seisund on varasemaga võrreldamatu.

Ehitusmees Priit Klaos peale 38 aastat suitsetamist

Iga kord kui Priit üritas suitsetamist piirata ja vähem tõmmata, tuli see suuremana tagasi.

Piret Neihausi kogemus

Piretil oli hea kindel tulla. Suur osa tema suitsetavast sõpruskonnast oli juba seminaril käinud ja tulemused kinnitasid, et toimib.

Merili T. tagasivaade

Kui Merili oleks teadnud varem, mida ta teab praegu, oleks ta juba ammu suitsetamise maha jätnud.

Ljudmilla Partsi tehtud otsus

Nagu kõiki suitsetajaid, hoidis ka Ljudmillat suitsetamas hirm – kas ma lähen paksuks? Kas ma tulen eluga toime ja naudin elu ilma suitsuta?

https://www.youtube.com/watch?v=NGDhCvhnQiY

Meetodi suur toetaja Sir Richard Branson

Miljardär Richard Branson aastakümneid olnud Allen Carri meetodi vankumatu toetaja nagu see vana video ka viitab. Tema enda nime jama alla ei kirjutaks ja soovitust ei annaks.

Tähte Luik tuli lihtsalt proovima

Video sai ülesvõetud 2015 augustis, siis läks kaotsi ja ilmus failide vahelt välja 2020 septembris ning Tähtega ühendust võttes oli ta ka viis aastat peale selle lõigu filmimist õnnelik mittesuitsetaja. Tema on näide, et sa ei pea südamest tahtma maha jätta. Vähesed tahavad. Piisab sellest, kui sa lihtsalt proovid.