menu

Uusaastalubadus

uusaastalubadus

Igal aastal lubavad sajad eestlased endale erinevaid asju, mida nad kõik uuest aastast teistmoodi tegema hakkavad- ma jätan suitsetamise maha! Ma lõpetan joomise! Ma hakkan trenni tegema! Ma loen rohkem! Palju erinevaid lubadusi, mille võlu kaob tavaliselt juba enne, kui jaanuargi läbi saanud on.

Kui sa oled siin lehel, siis on sul mõtteis, et peaks äkki suitsetamise sel aastal maha jätma. Kuid tõenäoliselt ei ole see mõte su peas esimene kord. Tõenäoliselt ei ole see ka esimene katse. Miks siis kõik eelnevad korrad see nii halvasti läinud on, et täna sa seisad taas dilemma ees- kas jätta maha või mitte?

Probleem on selles, et sa oled alati varem püüdnud muuta enda elu, enne, kui sa oled muutnud mõtteid. Kui sa lõpetaksid praegu suitsetamise. Nüüd samas, viskaksid enda sigaretipaki/e-sgiareti/snusi või midaiganes sa kasutad, lihtsalt prügikasti, siis ainus, mis muutub on see, et sina istud ikka seal ja suitsud on nüüd prügikastis- mitte kusagile ei ole kadunud soov suitsu teha!

Sa lähed järgmine kord peole ja sa tahad suitsu teha. Sa ärkad järgmisel hommikul üles, lähed terassile, võtad aurava kohvi kätte… ja sa tahad suitsu teha. Sa lähed järgmine kord oma naisega/mehega tülli ja sa tahad suitsu teha. Ainus, mis on muutunud, on see, et sul ei ole sigarette käepärast.

Kuid mitte kusagile ei ole kadunud peast sinu soov suitsu teha. Ei ole siis imestada, et statistika näitab hirmsaid numbreid- 97 suitsetajat sajast, kes on selle tahtejõuga maha jätnud, hakkavad uuesti suitsetama enne, kui aasta täis saab. Enamus juba esimesel-teisel jaanuaril, kui pohmell möödas on ja tööl pingeline päev.

Allen Carri meetodiga olemegi keskendunud sellele, et aitame suitsetajal lahti saada soovist suitsu teha- et enne, kui ta viskab enda sigaretipaki prügikasti, on ta juba lahti saanud soovist suitsu teha. Kui suitsetaja ise ei soovi suitsu teha, võib ta juua terassil enda auravat kohvi, käia sõpradega pidudel, elada üle stressirikkaid momente ja ei oma mingit soovi uuesti suitsetama hakata.

Kuidas seda saavutada? Selleks tuleb muuta enda vaatenurka suitsetamisest. Üks tark mees ütles kunagi: “Kui sa muudad enda vaatenurka, siis see, mida sa vaatad, muutub”. Kuid selleks, et suitsetaja hoiak suitsetamisesse muutuks, tuleb läbida kuuetunnine seminar, kus ma toon lihtsaid näiteid ja selgitan lihtsas keeles, kuidas nikotiin on elu jooksul sinu ajuga lollitanud. See päev võib olla sinu ja su pere jaoks elumuutev päev. Jäta suitsetamine sellesse aastasse.

Mis juhtub siis, kui sa ei tule seminarile? Mitte midagi! Sa jätkad suitsetamist nii nagu sa seda tänaseni teinud oled. Aeg-ajalt ilmub mahajätmissoov su mõtteis pinnale, kuid kuna sa ei ole lahti saanud soovist suitsu teha, surud sa selle soovi uuesti alla, sest sa ei kujuta enam enda elu ilma suitsuta ettegi- kuidas ma joon alkoholi ilma suitsuta? Kuidas ma naudin kohvi ilma suitsuta? Kuidas ma suudan elu nautida ilma suitsuta? Kas ma jään ilma enda toest raskel hetkel? MIDA MA TEEN SIIS, KUI MUL MITTE MIDAGI TEHA POLE? Kõik need hirmud elu ees ilma suitsuta, süvenevad.

Õige aeg mahajätta on nüüd. Paremat aega ei tule. Kui ma sind aidata ei saa, tõstan ma käed üles, vabandan ja maksan sulle su raha tagasi, sest ma tean, et nii mina kui ka sina anname endast parima, et sa sellest lahti saaksid ning kui mina sind aidata ei saa, siis ma ei küsi ka selle eest tasu. Registreerida saad end SIIN.

Kui palju see maksab? Nagu ma ütlesin, see maksab vaid siis, kui sa maha jätad. Maksumuse ja seminari tasuvuse aja võid endale välja arvutada, kasutades seda lihtsat kalkulaatorit SIIN

Kohtume peagi!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.