menu

Firmadele

Oleme aastaid pakkunud teenuseid ettevõtetele, kes soovivad läbi viia suitsetamisest loobumise seminare enda töötajatele, või firmadele, kes soovivad liikuda üldise suitsuvaba töökoha suunas.

Suitsetamine on sage probleem. Sellest hetkest alates kui töötaja enda töökohalt suitsupausile lahkub ja uuesti töökohale naaseb ning on taas tööd tegemas, kulub keskmiselt 8-12 minutit. Kui ettevõttes on suitsupausid reguleerimata, teeb keskmine suitseaja ühe sigareti tunnis. Mis teeb kaheksatunnise tööpäeva lõppedes 80-96 minutit suitsetamist. Viie päevase töönädala lõppedes on suitsule kuluv aeg 400-480 minutit, ehk 7-8 tundi. Ehk üks tööpäev nädalas kulub keskmisel suitsetajal suitsetamise peale. See teeb tööajast ligi poolteist kuud suitsetamist aastas.

Kuid lisaks võtavad suitsetajad keskmiselt ka viis haiguspäeva aastas enam kui mittesuitsetajad ja vananevas ühiskonnas on töötajate tervis olulisem kui kunagi varem. Sagedased on ka konfliktid mittesuitsetavate töökaaslastega, kes pauside ajal tööd edasi tegema jäävad. Rääkimata tuleohust, hügieenifaktorist, kuludest, mis lähevad suitsunurga hooldamisele ja ettevõtte mainest, kui selle töötajaid nähakse sagedasti suitsetamas.

Kui suitsetamine on teie ettevõttes probleemiks, siis pöörduge meie poole ja vaatame, kuidas me leiaksime asjale lahenduse. Kõige halvem lähenemine on ettevõttes suitsetamine ära keelata, sest see ei too kunagi soovitud tulemust. Radikaalne lähenemine toob vaid trotsi ja salasuitsetamist. Samuti ei ole mõistlik ka suitsetajaid käsu korras meie seminarile saata, sest tulemuseks on vastupanu ja pahased töötajad.

Parim oleks läbi arutada strateegia ja meie saame siin kohal mitmeti abiks olla- vajalike materjalide pakkumisel, motivatsiooniesitluste läbiviimisel ja suitsetajate meelestatuse loomisel, kus suitsetamise mahajätmist ei nähta enam kui tööandjapoolset jõu näitamist, vaid kui ettevõttepoolset hoolimist ja võimalust.

Meil on kogemusi nii Eestis kui mujal ja oleme kogenud, kuidas teha seda edukalt ja kuidas läheneda probleemile valesti.

Teenuse maksumuse määravad mitmed faktorid -koht, aeg, osalejate arv, garantii tingimused jms. huvi korral võtke meiega ühendust ja mõtleme koos, kuidas me teie tegemistele kasuks saame olla. Hetkel viime seminare läbi vaid Eesti keeles.