menu

Suitsetamine, suitsetamisest loobumine ja COVID-19

Hullud ajad. Koroonaviirus. Teadmatus. Hirm. Kaua kestab? Millal läbi saab?

Me ei tea hetkel suurt midagi. Ainus, mida me teame, on see, et hetkel on ringi liikumas kuri haigus COVID-19 ja me peame andma endast parima, et me seda ei levitaks. Lihtsaim viis on püsida kodus, et me ei puutuks juhuslikult kokku nendega, kes seda põevad. Segasemaks muudab ka see asjaolu, et palju on ka sellised, kes ise ei tea, et nad seda põevad, kuid nakkusohtlikud on sellegipoolest. Seega – päästame enda lähedasi kodus püsides.

Suitsetamise kahjulikkusest ei pea eriti siin rääkima. Iga suitsetaja teab seda. See on iga suitsupaki peal kirjas. Loomulikult mõjutab see eelkõige kopse, kuhu see ving hingatakse ja veresoonkonda koos südamega. See tähendab, et kui sa oled hetkel suitsetaja, siis hoia end eriti. Mitte ainult ei muuda suitsetamine sind viirustele vastuvõtlikuks, sest su immuunsüsteem ei saa normaalselt toimida, vaid on teada ka fakt, et suitsetajatel on ka Covid-19 kulg sageli raskem ja suuremate tüsistustega. Seda eelkõige seetõttu, et kopsude sisepind on kaetud ripsmetega, mis kaitsevad sind väliste ärritajate vastu nagu viirused, bakterid ja mürkained. Kuid suitsetamine võtab ripsmetelt kaitsevõime ja nii võivad kopsu segamatult kuhjuda viiruseosakesed, mis seal oma hävitustööd jätkavad.

Lühike ja pealiskaudne selgitustöö tehtud, siis kuidas suitsetamisest lahti saada? Kui sa oled siin lehel, siis sa vist tead, et just see meetod võiks sind aidata. Tõepoolest. Enne eriolukorda korraldasime me igakuiselt seminare, et inimesi suitsulõksust välja saada, kuid nüüd, kui kogunemised keelatud on, me enam sellisel moel tööd teha kahjuks ei saa. Seega, peame ajaga kaasas käima ning me kolime veebi! Saate täpselt sama personaalse ja interaktiivse kogemuse läbi interneti, nagu te oleksite saanud ka seminaril. Selleks on teil tarvis: kaameraga ja laetud telefoni/arvutit, normaalse kiirusega internetiühendust, kõrvaklappe, vaikset ruumi, kus teil 5-6 tundi segamatult olla lastakse (hea oleks, kui oleks ka pimendatav, sest üks osa seminarist on mediteeriv harjutus ja siis sobib hämar/pime ruum paremini), mugavat istumist, sigarette ja valmisolekut, et annate endast parima. Kui see on olemas, siis on väga hea võimalus, et me lahendame ühiselt selle kasvava probleemi.

Samuti mõistame, et hirmust ja teadmatusest ollakse ka rahaga ettevaatlikumad. Kuid suitsetajana sa ei saa seda teha. Kui sa tõmbasid enne kriisi paki päevas ja kulutasid sellega oma 140 eurot kuus, teed sa seda ka nüüd (va juhul, kui sul kodus suitsetamine ebamugav on, või sa oled salasuitsetaja, kes töö juures salaja kimus). See tähendab, et sul kulub ligi poolteist tuhat eurot aastas ja iga kuu, mis te mahajätmist edasi lükkate, maksab see otsus järgmised 140 eurot. Online seminari võimaluse luues saavad nüüd osaleda ka need, kel Tallinnasse ja Tartusse reisimine keeruline oli. Tehniliste iseärasuste tõttu on ka grupid väikesed ja ma korraldan neid vaid korra kuus. Seega kasuta võimalust ja saad seda teha oma enda mugavast tugitoolist. Isegi riietumine on vabatahtlik 🙂

 

UUENDUS: Kuna piirangud ei ole enam sedavõrd karmid, oleme me taas läbiviimas seminare, kuhu te ikka füüsiliselt kohale tulla saate.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.