menu

Suitsetamisest loobumine Jamie Oliveri programmis

Sihtasutus „Viieteistkümne õpipoisi programm“, mille lõi 2002 aastal staarkokk Jamie Oliver, kasutab toitude võlu, et anda noortele võimalus paremaks tulevikuks. Tänaseks on programm kümne aastane ja teeb nii palju kui võimalik, et julgustada noori inimesi, kes on seadnud endale suunaks toitlustusala, looma endale häid elukombeid.

On teadatuntud fakt, et suitsetamine võib muuta kokkade maitsmismeeli, seega sihtasutus otsustas sellest aastast aidata programmis osalevatel suitsetavatel noortel selle sõltuvusega toime tulla. Suitsetamisest loobumine on üks viis paljudest, kuidas inspireerida noori elama tervislikumalt.

Jamie Oliveri sihtasutuse esindaja Nikki Giles kommenteerib: „ Allen Carri Easyway programmil on väga kõrge rahvusvaheline maine, kui meetod, mis aitab suitsetamist maha jätta igas vanuses inimestel. See tundus lihtsalt loomulik, et pöördusime abi saamiseks just nende poole ning palusime lähemalt tutvustada nende korporatiivprogrammi.“

Allen Carri Easyway organisatsiooni peadirektor John Dicey lisab enda poolt: „ Paljud tööandjad on hakanud mõistma, et aidates oma töötajatel suitsetamisest vabaneda, ei kasvata see ainult tootlikkust, vähenda puudumist töölt ega kahanda tervisekindlustuse summasid, vaid on suitsetavale töötajale reaalne ja pikaajaline kingitus, sest see hõlmab endas nii nende isiklikku tervist, vabadust sõltuvusest ja suurt rahalist kokkuhoidu (Eestis kulutab keskmine suitsetaja sigarettide ostmisele ligi €1000 aastas). Väga hea tunne on toetada sellist suurepärast ettevõtmist nagu „Viisteist õpipoissi“ ja aidata neil suitsetamisest loobuda. Lisaks paranenud tervisele kipuvad suitsetavad kokad enda toite üle maitsestama, seega suitsuvabade kokkade näol saavad restoranide külastajad kindlasti paremaid maitseelamusi.“

Pakume ka Eestis firmaseminare neile, kes soovivad enda töötajaid motiveerida suitsetamisest loobuma. Oleme pakkunud firmateenuseid juba üle kümne aasta ja teame, mida teeme. Kui teie ettevõttel võiks huvi olla kuulata, missugused on võimalused aidata suitsetavaid töötajaid, siis palun võtke meiega ühendust.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.