menu

Suits on minu väike sõber!

Suits on minu väike sõber…. See on miski, mida ma kuulen suitsetajatelt päris tihti, kui nad meie seminaril osalevad.

Püüdes viia enda teenus suitsetajatele lähemale, oleme me lisaks osade kaupa maksmise võimalusele, pakkunud välja ka seminarid nii Pärnus kui ka Rakveres. Siiski on need kohad soovijatega visad täituma ja ma loodan, et mida aeg edasi, seda suurem on inimeste huvi. Enamus, kes meieni jõuavad, tulevad läbi soovitaja – läbi kellegi, kel suitsetamisest loobumine Allen Carri meetodil lihtne ja nauditav oli. Kui sul ei ole soovitajat, siis sa ei pea sellepärast suitsetamist jätkama. Tule, jäta suitsetamine ja muutu ise soovitajaks :).

Kuid 2011 jaanuarikuu Pärnu seminaril sattusin ma jutusoonele ühe väga meeldiva härraga, kes ütles, et on eelnevalt korduvalt üritanud jätta nii tahtejõuga kui erinevate abivahenditega. Kuid alati, kui suitsetamisest loobus, valdas teda tunne, justkui ta oleks ilma jäänud enda kallist sõbrast ja alati, kui ta nägi teisi suitsetajaid suitsetamas, siis ta kadestas neid, mis omakorda pani teda suitsunälga tundma.

Kuid peale meie lühikest vestlust jõudis ta ise järeldusele, et kui ta sõbruneks näiteks mõne teise kliendiga, kel sel päeval suitsetamise mahajätmine koos temaga seminaril käsil oli, kuid keda oleks vallanud mingi veider needus, mis tapaks POOLED tema sõpradest ja KÕIK need, kes ellu jäid, oleks siiski needuse tõttu saanud endale mingi vigastuse, siis ta tõenäoliselt väldiks seda inimest. Vähemasti endale sõbraks ta teda kindlasti ei valiks.

Seminarist on möödas pea aasta ja see härra ei suitseta tänase päevani. Kuna ta nüüd ka mõistab, et suits pole kunagi ta sõber olnud, ei ole ta kordagi peale seminarilt lahkumist suitsust puudust tundnud. Tema enda sõnade kohaselt, ei suuda ta uskuda, et ta kunagi niimoodi üldse mõtles. Seminar aitas näha suitse sellena, mis nad tegelikult on – sinu vaenlane. Justkui ülbik, kes teeb sinu eest otsuseid.

Mäletan, kui meie keskkoolist üks suur ülbik, kes paljusid lapsi hirmu all hoidis, välja visati.

See oli hea päev… 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.