menu

Kui sa süütasid oma esimese sigareti…

labürint

 

Kui sa süütasid oma kõige esimese sigareti, kas sa tõesti otsustasid sel hetkel, et suitsetad kogu oma ülejäänud elu? Kas sa arvasid sel hetkel, et peale kõiki neid aastaid suitsetad sa ikka veel? Kui sa oleksid teadnud, et see sama esimene sigaret asetab su olukorda, kus sa oled täna, kas sa oleksid selle süüdanud?
Enamus suitsetajaid teeb esimese suitsu juba lapsena. Põhjus peitub tavaliselt iidolites – lapsed soovivad olla nendega sarnaselt “lahedad”. Paar esimest sigaretti maitsevad jubedalt ning see ongi see, mis seab selle lõksu: noored ei usu eladeski, et jäävad lõksu millessegi, mis maitseb kohutavalt ja sellest ei saa korralikult kaifigi. Just see kaifi vähesus on see, mis meelitab nad lõksu. On küll väike surin peas, kuid alati jääb natukene puudu. Kui sigaret annaks sarnase kaifi kangete narkootikumidega nagu heroiin ja kokaiin, oleksime olnud palju valvsamad. Vähene kaif takistab noorel suitsetajal näha suitsetamist sellisena nagu ta tegelikult on, seepärast jätkame ka suitsetamist, olles kindlad, et meil ei teki probleemi ainega, millega me isegi kaifi ei saa. Isegi see vähene surin kaob varsti. Esmakordselt avastab enamus inimesi, et neil on probleem siis, kui nad üritavad esimest korda maha jätta ning avastavad, et nad ei suuda.

Allen Carr’i Easyway näeb suitsetamist sellisena nagu ta on – suitsetamine ei ole valik. Kunagi mingil põhjusel sattusite sellesse labürinti, millest omal käel on väga raske pääseda. Meil on kaart. Las meie näitame sulle väljapääsu.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.