menu

Eksperiment Naistelehes

2010 aasta lõpus käis meil külas Naistelehe ajakirjanik Kristiina Genno, kellega oli kaasas tema sõbranna, Ksenija Arnautova, kes tuli katsetama enda nahal, kas meetod tõepoolest aitab suitsetamist jätta. Ma ei muretsenud meetodi negatiivse kajastuse pärast puhuks kui eksperiment peaks ebaõnnestuma, sest isegi inimesed, keda me ei suuda aidata, tulevad meie juurde tagasi, et proovida uuesti, kuna nad näevad isegi, et see on tõepoolest kõige loogilisem viis suitsetamisest vabaneda. Küll aga ma muretsesin, et äkki ei ole Ksenija mõttega asja juures ja ei jäta suitsetamist puhtalt põhjusel, et ei järgi juhiseid, mida ma seminari vältel annan. Eelnevalt olin ma ka mõistnud, et mingit motivatsiooni sellest vabaneda tal samuti pole, kuid seda olekski palju loota. Motivatsiooni on vaja selleks, et suuta tahtejõuga vastu panna soovile suitsetada, kuid meetodi eesmärk ongi eemaldada soov suitsetada ja just seepärast ei eelda ka tahtejõu kasutamist.

Eksperiment läks suurepäraselt. Loe sellest SIIT

Samuti saime hulga kirju lugejatelt, kes soovisid osa võtta loosimisest kolmele tasuta kohale, kus paljud võtsid vaevaks ka rääkida enda eelnevatest üritustest. Need lood olid privaatsed ja inimeste jaoks emotsionaalsed ning avalikustamisele ei kuulu. Kuid inimesed kirjeldasid enda masendust ja lootusetust sellest vabanemisel, kui nad kasutasid erinevaid tahtejõu meetodeid (me nimetame kõiki teisi meetodeid ühise nimetajaga – tahtejõu meetodid, sest kõik teised meetodid eeldavad suurel määral tahtejõu kasutamist).

Teine asi, mis kirjadest läbi kumas oli mõte, et eksperimendis osalenud Ksenija päevaste sigarettide arv oli kõigest seitse, seega järeldati, et ta ongi paremas olukorras. See ei ole nii. Tegelikult on meil lihtsam aidata inimesi, kes suitsetavad pigem 40 kui 4 sigaretti. Miks see nii on, oleks pikem seletamine ja seda teemat katame me põhjalikult seminaril.

Loodan, et kui sa oled veel suitsetaja, siis see artikkel innustab sindki seda sõltuvust seljatama. Tule ja anna endale võimalus. Mis on kõige hullem, mis võiks juhtuda? Just! Kõige hullem tulemus oleks, kui sa ei jätaks suitsetamist. Kuid raha tagasi garantiiga ei ole sul kaotada midagi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.