menu

Allen Carr’i avalik kiri Tony Blairile aastast 2006

Allen CarrTony Blair
Park House
14 Pepys Road
London
SW20 8NH

Allen Carr’i avalik kiri Tony Blairile 27/11/06

Hr Tony Blair,

Selle aasta alguses öeldi mulle, et mul on jäänud veel elada 6-9 kuud ning ma olen mures oma pärandi pärast. Mulle näib, et ka teie olete samas olukorras. Meil on võimalus üksteist aidata.

1983 sai minu näol ahelsuitsetajast mittesuitsetaja, kannatamata kordagi ärajäämanähtusid. Mul ei läinud selleks tarvis tahtejõudu. Ma suutsin kohe nautida nii seltskondlikel üritustel osalemist ja tulin stressiga paremini toime. Sellest päevast ei ole ma kordagi tundnud soovi suitsetada. Kuid mis veel tähtsam:

Ma mõistsin, et olen avastanud meetodi, mis annab igale suitsetajale võimaluse jätta suitsetamine ja seda lihtsalt, valutult ja jäädavalt.

Samal aastal kirjutasin ma nii Konservatiivide juhitud valitsusele kui meditsiini sektorile pakkudes abi võitlemaks kõige tapvama haigusega- nikotiinisõltuvusega. Mind ei võetud kuulda, kuna mu meetodil puudus usaldusväärsus.

Tänaseks olen ma enam kui 20 aastat töötanud oma usaldusväärsuse kallal. Minu kirjutatud raamatut on müüdud maailmas üle 10 miljoni koopia ja ma olen väljatöötanud rahvusvahelise kliinikute võrgu, kus ainuüksi eelmise aastaga vabanes suitsetamisest enam kui 45 000 suitsetajat. Kliinikud pakuvad raha tagasi garantiid, mis võimaldab suitsetajal oma raha tagasi taotleda, kui mahajätmine peaks kolme kuu jooksul ebaõnnestuma. Vähem kui 10% peavad vajalikuks raha tagasi küsida. Enamgi veel – iseseisva teadusliku uuringu kohaselt, mille viisid läbi suitsetamise mahajätmise vallas lugupeetud teadlased ja eksperdid, tegid kindlaks, et õnnestumisprotsent peale 12 kuud on enam kui 53%. Ükski teine meetod ei ole oma tulemuslikkusega ligilähedanegi.

Hoolimata korduvatest ametlikest taotlustest aastatel 2004, 2005 ja 2006, on teie valitsus, Tervishoiuministeerium, NHS, ASH ja QUIT keeldunud minuga isegi kohtumast, rääkimata minu meetodist huvitumisest.

Maksumaksja maksab enam kui £400, et ravida suitsetajat NHS võõrutuskabinetis, mis kasutab ja soovitab tooteid, mis sisaldavad nikotiini. Vastavalt ASH poolt avaldatule on nende õnnestumisprotsent ühe aasta järel 20%, mis tähendab, et ebaõnnestumisprotsent on 80%. Minu kliiniku maksumus on £250 ja kui suitsetaja ei vabane suitsetamisest, ei maksa see talle ka midagi.

Ma ei ole saanud heldeid toetusi, riiklikku rahastamist, samuti ei saa ma osa ravimitööstuse tohutust rikkusest, et rahastada suuri reklaamikampaaniaid. Minu meetodi edu ja kuulsus on saavutatud puhtalt läbi isiklike soovituste. Tänaseks peetakse mind laialdaselt maailma juhtivaks eksperdiks suitsetamise mahajätmise alal ja seda ainult ühel põhjusel:

MINU MEETOD TOIMIB.

Teie valitsus keeldub ikka veel pakkumast meid riiklikult rahastavates nõustamiskabinettides. Valitsus keeldub isegi meetodi hindamisest. Selline otsus on ilmselt mõjutatud ravimitööstuse poolt, mis müüb nikotiini, nimetades seda nikotiini asendusraviks (NAR) – nätsud, plaastrid, ninapihustid, inhalaatorid jne. NAR on ise juba väärnimetus, sest nikotiini ei asendata, vaid selle manustamist jätkatakse ning sel ei ole ravimisega midagi pistmist.

EI OLE VÕIMALIK RAVIDA NIKOTIINISÕLTUVUST NIKOTIINIGA!

Mahajätmise ei tee raskeks mitte nikotiini füüsilised ärajäämanähud, vaid suitsetajad kannatavad puudustunde käes, sest nad usuvad, et on suitsetamisest loobumise näol toonud ohvri. Ei tabeltid, plaastrid ega rohud ei saa ravida seda probleemi. Seda teeb minu meetod.

Teie valitsus kallab, koostöös NHSi, ASH’i ja QUITiga, mis on tugevalt mõjutatud ravimitööstuse poolt, igal aastal sadu miljoneid naelu maksumaksja raha ravimfirmade taskutesse, kes tänapäeval ei võitle enam tubakafirmade vastu, vaid konkureerivad nendega nikotiiniturul, et saada suitsetaja enda hõlma alla ning manustada talle sõltuvust tekitavat ainet ravimi nime all, mis aga ei tee muud kui pikendab sõltuvust.

SEE ON RAHVUSLIK SKANDAAL

Suitsetamine tapab 50% suitsetajatest ja hetkel sureb igal aastal 5 miljonit inimest suitsetamisest otseselt tulenevatesse haigustesse. WHO ennustuste kohaselt kasvab see suremus aastaks 2020 kümne miljoni inimeseni aastas.

Kas neid numbreid vaadates tundub, et meditsiinisektor kontrollib olukorda?

Olukord on kontrolli alt väljas. Koostöös saame kindlustada, et Suurbritannia näitab maailmale, et nikotiinivaba tulevik on võimalik. Kas paremat pärandit olekski võimalik tahta?

Lugupidamisega,

Allen Carr

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.