menu

Suitsetamisest loobumine uusaastalubadusena

Ma loobun suitsetamisest! Ma hakkan trenni tegema! Ma hakkan tervislikumalt sööma! Ma loobun alkoholist! Ma pööran oma perele rohkem tähelepanu! Kas on tuttav? Käes on see aeg aastas, kus inimesed kaaluvad enda ellu suuremaid muutusi. Tegelikult ei ole uusaastalubadused enamat, kui patukahetsus – ma suitsetan,kuigi ei tohiks, ma söön liiga palju, ma ei tee piisavalt trenni, ma ei veeda perega küllalt aega, ma joon liiga palju. Kõik asjad, mida sa tahaksid enda juures muuta, mis on justkui musta varjuna sinu mõtteis ringi hiilinud, hakkab teadvusesse jõudma tihti peale just aastavahetuse paiku. Miks see nii on?

Sest, kas poleks mitte sümboolne see, et sa astud uude aastasse parema inimesena – sellisena, nagu sina ise tahaksid olla: suitsuvabana, saledamana, perekondlikumana, kainena. Kuid, kas aastavahetus on sellisteks otsusteks sobiv aeg? Loomulikult! Nii nagu seda oli ka eelmise nädala neljapäev, või täna, või mingi suvalise kuu suvaline päev. Aru tuleb saada, et mitte midagi ei hakka juhtuma ilma sinu enda esimese sammu astumiseta. Sa tahad ehk südamest olla saledam ja sportlikum, kuid kui sa ise ei võta midagi selles suhtes ette, ei ole see muu kui unistus. Kui sa sead endale aga konkreetse eesmärgi, siis see ongi eesmärk – suund kuhu poole sa liikumas oled.

Samuti ei ole uusaastalubadus rohkemat, kui võimalus kõik otsused, mis sunnivad sind mugavustsoonist välja astuma, edasi lükata: „Ma luban, et uuest aastast olen see ja see“ ning kui see käes on, vaatad sa taevas lõhkevat ilutulestikku ja langetad otsused.

Kahjuks otsustad sa sellistes olukordades enamjaolt hakata õnnetuks ja puudustkannatavaks…

Mis mõttes? Kuid, kui sa arvad, et tervislikum toitumine ja enda liigutamine on tüütu ja sa pead loobuma mõnusast vedelemisest ja nauditavast toidust, siis kuidas sa saad olla õnnelik? Kui sa teed otsuse, et sa ei tohi enam suitsetada, hoolimata sellest, et sa nautisid seda, see leevendas su stressi ja aitas lõõgastuda, siis nüüd sa enam ei saa suitsuga stressi leevendada, lõõgastuda ja oled ilma jäämas enda naudingust. Kuidas saaksidki sa edaspidi elu nautida?

Kas pole mitte naeruväärne olukord, loobuda millestki, mida sa arvad nautivat, uue elustiili nimel, mida sa juba eos jälestad… Tulemus on ehk õilis ja hea, kuid kui sa arvad enne suitsetamisest loobumist, et sa naudid suitsetamist ja see aitab sul igavate hetkedega toime tulla, siis miks peaksid sa enda meelt muutma peale mahajätmist? Suitsetamisest loobumine vaid kinnitab seda.

Allen Carr Eestil on hetkel üks tegevussuund – me aitame inimesi välja nikotiinilõksust. Kui sa tõesti soovid sellest pahest vabaneda, siis kas ei oleks loogilisem selle asemel, et suruda alla soov suitsetada, kaotada suitsetamissoov? Kas poleks tohutult lihtsam ja nauditavam tunne, et sa ei pea enam suitsetama, selle asemel, et hoida kinni enda lubadusest ja oodata päeva, mil see suitsunälg ükskord kaob?

Me teame ehk kõik kedagi, kes ei ole aastaid suitsetanud, kuid kes ka aastaid ja aastakümneid hiljem tunnevad suitsunälga. Mul on neist väga kahju. Need inimesed on pannud end olukorda, kust ei ole võimalik võitjana väljuda- kui nad ei suitseta, on nad õnnetud ja kui nad lõpuks soovile järgi annavad ja suitsu ette panevad, on nad mitu korda õnnetumad, sest nad tõepoolest ei taha olla suitsetajad. Ma näen selliseid inimesi kui suitsetajaid, kes enam ei suitseta. Nad on jätkuvalt lõksus. Nad veedavad terve elu olles veendunud, et eine pole enam sama, seltskondlikud üritused ei ole enam samad… midagi on justkui kogu aeg puudu – nagu üks ruuduke puzzlest, mis on kusagile kadunud.

Kuid kui sa oled varem üritanud ja see on ebaõnnestunud, siis tea, et probleem ei ole olnud sinus, vaid probleem on olnud lähenemises. Allen Carri meetod aitab su tagasi sinna, kus sa olid enne seda, kui sa süütasid kunagi oma esimese suitsu – ta aitab sul saada ÕNNELIKUKS mittesuitsetajaks, mitte endiseks suitsetajaks. Tõeline kunst ei ole suitsust loobumine, vaid see, mis on sinu elukvaliteet peale suitsetamisest loobumist.

Kas me saame aidata kõiki? Kahjuks mitte. Meie ebaõnnestumiste osakaal on umbes 10%. Kuid samas 90%ne õnnestumine võimaldab meil pakkuda seda, mida ei paku ükski teine suitsetamisest loobumisega tegelev organisatsioon – me pakume täielikku raha tagasi garantiid. Teiste sõnadega, kui sa jätad suitsetamise, oled sa teinud oma elu parima investeeringu, kui me ei saa sind aidata, ei lähe see sulle sentigi maksma ka.

Anna endale ja meile võimalus ja võta valikuõigus tagasi!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.