menu

Suitsetamisest loobumine – kuus aastat vabadust

Ma pean ennast väga õnnelikuks inimeseks, sest mulsuitsetamisest loobumine oli suur õnn komistada Allen Carri meetodi otsa täna, kuus aastat tagasi (15.01.2007).

Ainus asi, milles ma Allen Carriga nõus ei olnud, oli see, et ta väitis end olevat maailma kõige hullem suitsetaja. Ma olin temaga üpriski samal pulgal. Minimaalselt kolm pakki päevas ja kui õhtul oli mingeid üritusi, võis julgelt kaks pakki otsa panna.

Hiljuti rääkisime ühe tuttavaga sellest, et miks on Allen Carri meetod hea vahend, et uusaastalubadusena antud suitsetamisest loobumise otsus kestaks elu lõpuni.

Kui ma algul selle peale mõtlesin, siis ajal, kui ma veel suitsetasin, oleks see mind poolsurnuks ehmatanud- mitte kunagi enam suitsetada. Kuigi see on iga suitsetaja unistus, on see ka eesmärk, mis ajab enamus suitsetajaid hetkega paanikasse.

Meie korduvad katsed suitsetamisest loobuda, mis kukkusid läbi enne, kui nad alatagi jõudsid, või mis veel hullem, kui me kukkusime läbi, peale tunde, päevi, nädalaid või isegi kuid kestnud piinasid ja põrgut, on meid veennud, et suitsetamisest loobumise katse peab endas sisaldama valu ja kannatusi ning see lõpeb suure alandusega, kui me uuesti suitsetama hakkame.

Kui sa oled suitsetaja, või suitsetaja sõber, siis mul on sulle suurepäraseid uudiseid- see ei pea absoluutselt nii olema! Kuid sellest natukene hiljem…

On sul plaanis jätta suitsetamine aasta alguses maha, et alustada aastat puhtalt lehelt? Kui jah, siis tubli! Järgi Allen Carri lihtsaid samme ja järgi ta lihtsaid juhiseid ning sa oled teekonnal vabaduse poole.

Anna endast parim ja ära eelda, et sa tunned ennast sama näruselt nagu eelneval mahajätmiskatsel. Nagu ma eelnevalt ka mainisin, siis meie eelnevad luhtunud katsed ainult kinnitavad usku, et see on raske, kurnav ja ehk isegi võimatu ettevõtmine, et saada vabaks.

Allen Carr nimetab KÕIKI teisi meetodeidebaõnnestunud loobuja TAHTEJÕU MEETODITEKS (tahtejõuga, nõelad, plaastrid, nätsud jne). Kõik need lähenemised kipuvad rääkima suitsetajale asju, mida nad teavad niigi. Tegelikult pole ju tarvis, et keegi räägiks sulle, kui kallis see on, et see on orjus, pole tarvis sulle näidata koledaid kopse ja hambaid ning, et suitsetaja sureb 13 aastat varem. Kui need teadmised aitaksid sul kuidagi suitsetamist maha jätta, siis ei oleks maailmas vist ühtegi suitsetajat, sest sa tead kõike seda niigi.

Suitsetajana olin ma ekspert tahtejõumeetoditega suitsetamisest loobumises… täpsemini öeldes siis mitteloobumises, sest need lõppesid alati järgmise suitsuga.

Enamus katseid uusaastalubadusena suitsetamisest loobuda said läbi enne, kui Raekojaplatsis ilutulestik läbi sai.

Ei olnud vahet, kui veendunud ja pühendunud ma paar tundi enne olin, ma leidsin end alati mõtetel, et „ok, enne magamaminekut tehtud suitsud ei loe ja asi hakkab hommikul pihta“.

Pikim aeg, mis ma uusaastalubadusena olen suitsetamisest loobudes vastu pidanud, oli paar närust tundi peale ärkamist. Seda ainult seepärast, et ma ei viitsinud nii vara voodist tõusta ja poodi end vedada.

läbikukkunuMa tundsin end aasta esimesel päeval läbikukkunu ja kasutuna. Kas pole mitte hirmus viis alustada uut aastat?! Viimasel paaril suitsetamise aastal loobusin ma juba ka uusaastalubaduste andmisest- miks rikkuda peomeeleolu ärevuse ja teadmisega, et homme oled sa jälle läbikukkunud.

Seepärast anna sina endast parim, et sellist mõtlemist vältida. Naudi aasta algust- Naudi seda, et sul on võimalus alustada nii palju asju uuesti. Ära mõtle suitsetamisest loobumise peale. Lihtsalt tee otsus, et sa tuled seminarile ja jätka suitsetamist. Sa ei pea suitsetamist maha jätma seni, kuni sa oled täiesti valmis.

Sa ei pea seekord jätma suitsetamist kurva ja õnnetuna, ei pea kannatama selle hirmsa puudustunde käes. Selle asemel võid sa avastada, et suitsetamisest loobumine on oodatust palju lihtsam, seda on võimalik nautida ja juba väga lühikese aja pärast naudid sa palju enam seltskondlikke olukordi, tuled stressiga paremini toime, avastad, et lõdvestumine suitsuta on võimalik ning mis kõige olulisem- mittesuitsetamine saab sinu jaoks olema täiesti loomulik. Sa justkui ei olekski kunagi suitsetaja olnud.

Kui sa mõistad, kuidas suitsetamise lõks toimib, kui sa mõistad, et kõik need vastikud sümptomid, mille käes sa eelmistel loobumiskatsetel kannatasid, ei olnud põhjustatud nikotiinist (nikotiini ärajäämanähtusid tunnetad sa kui väga leebe, tühja ja ebakindla tundena), vaid vaimsest ja füüsilisest reaktsioonist sellele tühjale tundele.

Sa oled tõepoolest eelnevatel loobumiskatsetel tundnud füüsilisi tundeid, kuid tõsiasi on see, et nende põhjus on aga psühholoogiline ning neid ei põhjusta nikotiini ärajäämanähud. See on sulle väga hea uudis. See tähendab, et ainus, mida sa tegema pead, on saama enda mõtted paika ja just sellega Allen Carri meetod tegelebki.

Kui sa kahtled minu väites, et sinu kannatused ei olnud põhjustatud nikotiini ärajäämanähtudest, vaid hoopis sinu aju reaktsioonist nendele võõrutusnähtudele, siis mõtle hetkeks järgmisele näitele.

Kujuta endale ette väikest last, pisikest põngerjat, kellele antakse jõuluhommikul kingitusena üks mänguasi. Kujutle, kuidas lapse vanem kutsub ta lõunat sööma ja kuidas laps hetkega selle vastu sõdima hakkab, sest hetkel on söömine viimane asi, mida ta teha tahab ning ta ei ole nõus oma uut mänguasja käest panema.

Kujutle nüüd lapse vanemat, kel on nüüdseksjonn villand kutsumisest ja ootamisest, kes läheb lapse juurde ja võtab tal mänguasja käest. See, mis järgneb, on tohutu füüsiline reaktsioon- punane nägu, punnis silmad, ojadena pisarad, läbilõikav kisa lapse suust. Need on reaalsed füüsilised sümptomid, kuid need ei ole ju põhjustatud mingitest mänguasja keemilistest ärajäämanähtudest, vaid see oli puhtalt vaimne protsess:

MA TAHAN MÄNGUASJA!! – AGA MA EI SAA!! – ÜÄÄÄÄÄÄÄÄ- GRRRRRRRR

Täpselt sama protsessi peavad läbima suitsetajad, kui nad loobuvad suitsetamisest mõne tahtejõu meetodiga.

Suitsetaja: MA TAHAN SUITSU!!- AGA MA EI SAA!! – AAAARRRRGGGHHHHH!!

Loodan, et sa nüüd mõistad, et see füüsiline kannatus, mida suitsetajad loobudes kannatavad, ei ole nikotiinivajadus, vaid suitsetaja ei saa seda, mida ta tahab. See on see näriv puudustunne ja põhjus, miks suitsetaja tunneb seda puudustunnet, on see, et ta usub, et ta saab suitsetamisest mingit kasu, mingit naudingut või tuge.

Uskumus uskumuse järel, aitab Allen Carri meetod sul vabaneda sellest ajupesust. Selleks, et suitsetajal ei tuleks peale seda „AAAARRRRGGGGGHHH!!“ tunnet, tuleb lahti saada soovist suitsetada ning selleks tulebki lahti saada kõigist nendest uskumustest. Kuue tunniga aitame me teid selleni, et mitte ainult te ei igatse suitsetamist, vaid teil on siiralt hea meel, et te lõpuks ometi enam suitsetama ei pea.

Tundub liiga hea, et tõsi olla? Aga proovi järgi. Seminar maksab vähem, kui kolme kuu suitsetamine. Iga aasta, mis sa edasi lükkad, maksad sa suitsetamise eest neljakordse seminari summa. Me oleme meetodi toimimises niivõrd kindlad, et pakume AINSA suitsetamisest loobumise meetodina täielikku raha tagasi garantiid. Kui me ei saa aidata, siis me selle eest raha ka ei soovi.

esimene sammSee, et sa oled kahtlev ja murelik, kas see sinu puhul toimib, on täitsa ok. Usun, et 80% seminarile tulijaist ei usu (nad küll loodavad, kuid ei usu), et meetod nende puhul toimib. Kui sa vajad kinnitust, siis viska pilk peale edulugudele meie lehel ja/või helista mulle. Räägin sinuga meeleldi iga päev hommikul kümnest õhtu kümneni. Kui ma kohe ei saa vastata, siis helistan sulle esimesel võimalusel tagasi.

Loodan, et see aitas sind otsustamisele natukene lähemale ja me kohtume peagi. Sa ei saa kunagi kahetseda, et sa suitsetamise maha jätsid. Küll võid sa elu lõpuni kahetseda, et sa seda ei teinud.Esimese sammu astumine on tihti see kõige raskem ja enamus inimesi ei julgegi seda teha. Aga sina tule ja anname endast parima.

“Suitsetamisest loobumine – kuus aastat vabadust” on saanud 17 vastust

 1. ANNE FREIMANN ütleb:

  Olen nüüdseks olnud suitsuta täpselt pool aastat ja seda minu 37 aasta suitsetaja staazi juures.Suured tänud selle eest.

 2. Henry ütleb:

  Palju õnne, Anne! Naudi enda vabadust. Oled suureks innustuseks enda lähikonnas olevatele suitsetajatele. Aitäh, et endast märku andsid!

 3. ANNE FREIMANN ütleb:

  Ma ei saa aru ,miks on minu nime taga kuus aastat vabadust.

 4. Henry ütleb:

  Tere Anne!

  Sest sa jätsid oma kommentaari postituse alla, mille pealkiri oli: “Kuus aastat vabadust”

 5. Kätu ütleb:

  Väga tore lugeda 🙂 ma tegin täna oma viimase suitsu, lootes vähemalt proovida, et ehk saan lahti ! Elame näeme 🙂

  • Henry ütleb:

   Edu sulle, Kätu! Võid julgelt meiega ühendust võtta, kui mingeid kahtlused või muresid peaks tekkima.

 6. Sander ütleb:

  Tere. Minu elukaaslane ostis mulle raamatu “Lihtne meetod lõpetada suitsetamine” mille ma olen ka nüüdseks läbi lugenud. Ja siiani olen kuuendat päeva suitsuta ja ausalt öelda pole ka mingit isu selle järele. Tean, et vähe aega on ka möödas aga see on uskumatu kuidas see raamat paneb teisiti mõtlema. Ja siiani pole tõesti mingitest füüsilistest võõrutusnähtudest “haisugi”.

  • Henry ütleb:

   Just nii Sander. See, mida kirjeldatakse tavaliselt füüsiliste võõrutusnähtude all, on puhtalt peas toimuv võitlus, millel võivad olla füüsilised nähud nagu südamepekslemine, närvilisus, paanika. Allen Carri meetod eemaldab selle võitluse ja maha jätmine võib olla seetõttu imelihtne. Palju õnne sulle!

 7. n36 ütleb:

  Olen hetkel 44 tundi suitsuvaba, plaastriga. Suitsetanud 20 aastat 20 suitsu päevas vahel rohkem.
  2 korda olen ka maha jätnud ja aasta vastu pidanud. Siis aga 1 suits ja jälle… hullem suutsetaja kui varem.
  Päris paras piin on hetkel olla… raamatut olen lugenud vist aastate jooksul 3 korda, aga sellest pole tolku olnud millegipärast.
  Miks seminar peaks teisiti mõjuma?

  Ka pole mulle mõjunud nõelravi jmt, mida muidu väga kiidetakse. Olen äkki inimene, keda mõjutada ei anna?
  Millal Tallinnas peale 23.02 muidu järgmine seminar on? 23.02 olen tööl ja ei saa tulla…

  • Henry ütleb:

   Tere!

   Aitäh küsimuse eest. Sinu probleem ei ole suitsetamine. Sinu probleem on nikotiin. Antud hetkel saad sa peale täpselt sama nikotiini, mida sa said ka sigarettidest. Teiste sõnadega sinu olukord ei ole muutunud. Sul ongi siin kaks valikut- kas jäädagi kasutama plaastreid, või võtta end ühel hetkel kokku, visata plaastrid nurka ja punnida tahtejõuga.

   Kuid tahtejõud on nagu iga teinegi jõud- see hakkab järgi andma. nagu sa isegi ütlesid, sa oled suutnud ka aasta aega suitsuta olla. Järelikult ei saa olla probleem füüsiline, sest nikotiin kaob su kehast maksimaalselt kolme nädalaga. Ainus, mis alles jääb on soov suitsetada- kas sõpradega väljas olles, hommikuti kohvi juues, siis kui sa närvis oled, või kui kõik sõbrad suitsunurka kaovad. Sul on ka aasta aega hiljem peas põhjused, miks sa tahad suitsu teha.

   See, et sa raamatu abiga suitsust lahti ei saanud, ei tähenda, et meetod ei mõju. See tähendab, et miski ei jõudnud pärale- sa ei olnud millegagi nõus ja sul ei olnud kedagi, kellele enda kahtlusi suunata. Ka mina lugesin raamatut korduvalt, kuid midagi jäi alati puudu. Kuid seminari ja raamatu vahe on ikka see, mis on seminari ja raamatu vahe. Võtame näiteks keeleõppe- sa võid minna kursustele või sa võid kodus keelt raamatust õppida. Kursused on alati kordades efektiivsemad, sest seal on keegi, kes sulle puust ja punaseks ette teeb, nii et SINA saaksid aru.

   Enamus inimesi, kes meie seminarile tulevad on tulutult ka nõelravi proovinud. Nõelravi on korduvalt uuritud ja seni on kõik tõenduspõhised uuringud kinnitanud üht, et see ei ole efektiivne viis suitsetamist maha jätta. Kuid kuna see on odav, siis seda proovitakse palju ja seega ka räägitakse sellest palju.

   Kellegi mõtteid ei anna mõjutada, kui ta on negatiivselt meelestatud ja suletud. ma võin negatiivsele inimesele teha paberil ette tehte ja selgitada väga põhjalikult, et 2+2=4, kuid on siiski inimesi, kes jäävad uskuma, et see ei ole 4 vaid on 3 lihtsalt sellepärast, et niimoodi on eluaeg mõeldud. kogu seminar aitab avastada asju, mida sa tead niigi, kuid pole seni selle nurga alt mõeldud. Kõik on väga loogiline ning ma ei palu uskuda asju, millest aru ei saada. Kui sa saad aru ja võtad omaks, lähed sa juba samal päeval rõõmsa mittesuitsetajana koju.

   Siiski ma kutsun üles osalema juba sel pühapäeval. Muidugi juhul, kui su päeva teenistus on enam, kui 100 eurot, siis on targem see järgmisesse kuusse lükata, sest kui sa oled keskmine suitsetaja, kulutad sa suitsule kuus umbes 100 eurot. Kui su päevateenistus on madalam, kui 100 eurot, siis sa hoiad seminarile tulles hoopis raha kokku 🙂

   Kuid järgmise kuu seminari aeg ei ole veel paigas, see saab paika tuleva nädala alguses. Kui sa oled täitnud testi, siis me saadame sulle ka uudiskirja järgmise seminari ajaga.

   Tervitades,

   Henry Jakobson
   504 9393

 8. n36 ütleb:

  Aitäh!
  Kahjuks ma olen tööl. On ameteid, kus töölolek ka pühapäeval on möödapääsmatu 🙂

  Testi püüan järjest ja järjest teha, kuid tahvelarvutis ei kuva lõpukoodi normaalselt. Kui saan normaalse arvuti juurde, teen testi ja saan siis märtsi aja teada.

  Kohtumiseni!

 9. nr37 ütleb:

  milleks lapselt võtta mänguasi, kui laps tahab mängida?Jätta suitsetamine ,et saaks tervelt surra?

  • Henry ütleb:

   Ei taha sina, ei taha ükski teine inimene jääda haigeks. Selliseid nalju saadki visata seni, kuni tervis alles on. Pikka iga!

 10. Martin ütleb:

  See on vana tõde,et kõik on mõtlemises kinni ja usun et see toimib ise olen loobunud ilma programmide ja muude abi vahenditeta ,kuid soovitan soojalt ,kes teab ,et ta ise hakkama ei saa…Edu tervema elustandardi poole!!…

 11. Jänes ütleb:

  Tere

  Olen noor naine ja suitsetanud tänaseks 20 aastat ja pakk päevas. Ehk siis alustasinn teismelisena. …
  Proovin loobuda suitsetamisest. Aga minu jaoks kõige rasekm on see mõte. Just see, et ma ei tohi seda teha. Jah ma üritan mõelda, et mitte ma ei tohi vaid ma ei taha. Aga iga kord kui tuleb suitsetamise kord hakkab mõte ketrama. Suudan vastu panna max 30 min ja sealt ma lähen. Lähen ostan kas või uue paki ja tulemasina aga tegemata ei jää 🙁 Vot just see on minu jaoks kõige keeruline, et saada mõte suitsetamisest eemale. Kahjuks ei leia ma piisavat asendustegevust kaa… Olen teinud kükke, närinud nätsu, joonud vett jne…
  Infoks olen proovinud maha jätta 2 korda. Viimane suitsuvaba periood 2 aastat tagasi 3 kuud.

  • Henry ütleb:

   Mille asemele suits sinu ellu tuli? Mitte millegi! Suits tuli ja lõi tühimiku ja kui sa nüüd sellest lahti saad, vabaned sa ka tühimikust, mis ta sulle tekitas. Selle eelduseks on küll see, et sa vabaned ka usust, et sulle on suitsu vaja, millega me seminaril ka tegeleme. Suitsetamine tuleb muuta sinu mõtteis kõige mõttetumaks ja ebavajalikumaks tegevuseks, et sa ei tunneks ennast ebamugavalt suitsu peale mõeldes.

 12. marvo ütleb:

  kopp ees suitsetamisest

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.