menu

Suitsetamisest loobumine, kui labürindist põgenemine?

Hiljuti sattusin ühes seltskonnas jutusoonele ühe sõbra sõbraga. Ta teadis millega ma tegelen ja kasutas võimalust, et uurida lähemalt, millega täpsemalt tegu on. Seda on üldiselt raske lühidalt selgeks teha, kuid kui üritada, siis oleks ehk parim selgitus see, et suitsetaja on kui labürindis, kes otsib väljapääsu. Nad loodavad, et ühel päeval ise komistavad õigele uksele ja astuvad sealt välja. Kahjuks ei toimi see sellisel moel. Minul on aga selle labürindi kaart ja selleks, et sealt labürindist välja pääseda, pead sa järgima minu antud juhiseid. Kui sa seda teed, astud sa sealt välja ja oledki vaba.

Milleks siis kuue tunnine seminar?

Miks mitte anda kohe juhised?

Selleks, et kaotada hirmud ja kahtlused. Selleks, et kaotada uskumused, mis on juurdunud nende aastatega, mis sa oled veetnud seal labürindis, otsides väljapääsu. Seni, kuni sul on peas need uskumused, mis panevad sind suitsu tagaigatsema, seni ei ole sa ka vaba. Neid uskumusi ei saa muuta ükski näts, plaaster ega nõel, vaid ainult logiline mõtlemine. Allen Carri meetod on üles ehitatud kainele mõistusele.

Allen Carr ütles alati, et selleks, et olla vaba, tuleb kaotada igasugune soov suitsetada. Me teame kõik mõnda sellist endist suitsetajat, kes ehk pole aastaid enam suitsu puutunud, kuid ikka räägib, kui väga ta seda tahaks. Minu silmis ei ole tegemist mittesuitsetajaga, vaid suitsetajaga, kes hetkel ei suitseta. Nad on õnnetud, et nad enam suitsetada ei tohi, soovides suitsetada ja samas lootes, et nad seda kunagi enam ei tee. Suitsust lahti saamine peaks olema vabastav kogemus – sa ei ole enam sõltlane. Kui sa kavatsed veeta terve elu suitsu taga nuttes, siis parem juba suitseta- vähemalt ei ole terve su elu masendav… ainult see viimane ots.

Kas mu sõbra sõber tuli seminarile? Veel mitte. Ta ootab endas selgust ja motivatsiooni, sest hetkel pole tal motivatsiooni sellega tegelda. Kas suitsetamisest loobumine eeldab motivatsiooni? Motivatsioonist räägin ma järgmises postituses.

“Suitsetamisest loobumine, kui labürindist põgenemine?” on saanud 5 vastust

 1. ANNE FREIMANN ütleb:

  sooviksin sellest rohkem teada

 2. Henry ütleb:

  Tere, Anne!

  Millest täpsemalt?

 3. ANNE FREIMANN ütleb:

  olen kuulnud raamatust sellel teemal.kust seda vöiks saada.

 4. Henry ütleb:

  Raamat “Lihtne meetod lõpetada suitsetamine” peaks olema saadaval igas suuremas raamatupoes.

  Raamat põhineb Allen Carri meetodil, mida meie Eestis esindame. Me viime läbi seminare, mis on algupärane ja efektiivseim viis vabaneda suitsetamisest. Raamatu enda levitamisega me ei tegele, vaid sellega tegeleb Avita kirjastus. https://www.avita.ee/14602

  Loodan, et saite enda küsimusele vastuse. Kui on veel mõtteid, mida lahendada, siis ärge kahelge küsimast!

 5. Kerli ütleb:

  Tere!
  Ostsin raamatu, lugesin paari tunniga läbi ning sain kohe mittesuitsetajaks 🙂
  Elu on ilus!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.