menu

Suitsetamisest loobumine – kas ma olen valmis?

Väga tihti põhjendavad suitsetajad enda suitsetamist – ma ei ole valmis maha jätma. Või ütlevad, et mul ei ole praegu põhjust maha jätta. Ja pealt näha tunduvad need justkui vägagi aktsepteeritavad põhjendused. Kuid kas tõesti?

Sageli näen ma suitsetajaid, kes on oma tervisest ilma jäänud, kuid jätkavad suitsetamist. Minu küsimuse peale, et miks seda jätkavad, rehmavad nad käega ja vastus on tavaliselt üks kahest- “ah, mis ma enam, tervis on nii tuksis, et enam pole vahet” või “Minu tervis on tänaseks niivõrd nõrk, et minu jaoks on mahajätmine kahjulikum, kui edasi suitsetamine. Mõtle ise, mis mu organismiga juhtub, mis on harjunud mitukümmend aastat igapäevaselt nikotiini saama ja nüüd ma selle järsult katkestaksin.”

Need mõlemad väited on alusetud ja lihtsalt enda suitsetamise õigustamiseks. Kas see tähendab, et need inimesed tahavad suitsetada? Ei. Need inimesed kardavad maha jätta. Nad on suurema osa elust suitsu küljes veetnud ja ei kujuta oma elu enam ilma selleta ettegi- kuidas ma hommikul kohvi joon? Kuidas ma igapäevasele pingele vastu seisan? Kas mahajätmine on raske? Mida ma autos pikki otsi sõites tegema hakkan?

Nad ootavad õiget aega, et nendele hirmudele vastu astuda.

Enamus suitsetajaid veedavad aastaid oodates õiget aega, et suitsetamisest loobumine ette võtta. Paljud ootavad, kas mingit haigust, mis annaks neile tõuke või aastavahetust, või mingit muud päeva, mis tundub neile justkui hea päev sellega ühele poole saamiseks. Tegelikult ei ole need päevad millekski muuks, kui võimalus see otsus lõputult edasi lükata. Kui seatakse endale eesmärgiks, et aastavahetusel on viimane suits ja juhul, kui see plaan ebaõnnestub, siis pole midagi hullu lahti- uus aastavahetus on jälle ju aasta pärast siin.

Selleks, et suitsetajad saaksid analüüsida, kas nad on valmis suitsetamist maha jätma, mõistaksid, kuidas see sõltuvus üldse tekkinud on ja miks mahajätmine niivõrd raske näib, pakume nüüd igakuiselt tasuta infotunde. Seda võiks lausa nimetada suitsetamisest loobumise ettevalmistuskursuseks. Mis küll kestab vaid ühe tunni. Et olla kursis, kus ja millal need toimuvad, peab sul olema sooritatud test meie lehel või pead sa olema meie sõber Facebookis.

Tule ja osale ühel sellisel tunnil ning saa põhjalikum teadmine, kuidas see sulle abiks saab olla. Teine variant kuulda lähemat infot infotundide kohta, on kirjutada info@allencarr.ee või helistada numbril 7330044.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.