menu

Suitsetamisest loobumine hetke ajel

Paljud arvavad, et suitsetamisest loobumine vajab tahtejõudu ja suurt motivatsiooni. See ei ole nii. Piisab hetkemõttest, et prooviks ja kasutades õigeid vahendeid, on sellest täiesti piisav. Siin on edulugu ühelt loobujalt, kes jagas enda kogemust thepop.com lehe kaudu.

Ma armastan suitsetamist! Tegelikult las ma sõnastan selle uuesti – ma ARMASTASIN suitsetamist. Ma olin üks neist , kes suitsetas meeleldi päev otsa. Mulle meeldis kõik suitsetamise juures ja ma ei oleks ealski uskunud, et ma kunagi enda armsast suitsust lahti ütleks. Lühidalt: mahajätmine ei olnud kunagi mõtteski. Kuni ühel päeval jättis mu sõber suitsetamise Allen Carri meetodiga ja kiitis seda taevani. „Miks mitte proovida“, käis kiiresti mu mõtteist läbi. Pealegi, olin ma jõudnud ikka, mil ma peaksin loobumist nagunii juba tõsisemalt kaaluma hakkama. Suure kahtlustundega, skeptilise ja küünilisena, nõustusin ma andma endale võimaluse ja panin end seminarile kirja.

Kaks nädalat hiljem avastasin ma end bussis- teel Allen Carri esindusse. Teel sinna käis pidevalt mu peast läbi mõte – mida ma teen ja MIKS ma seda teen? Kohale jõudes, tervitas mind väga meeldiv naisterahvas, kes palus mul täita küsimustiku enda suitsetamise kohta. Minuga koos istusid seal seminaril ka teised „sõltlased“. Mulle tundus, et ma oleks justkui tulnud mingile sekti koolitusele (mitte, et ma teaks, mida sekti koolitus küll endast kujutaks…). Kogu viietunnise seminari vältel peeti regulaarselt suitsupause ja seminari lõpuosas palus koolitaja meil ära teha oma viimase suitsu. Seminar lõppes 20 minutilise hüpnoteraapiaga ja ma tundsin, et kogu see seminar jättis mu siiski ükskõikseks ja sügavalt kõhklevaks. Ma ei tundnud end teistmoodi, ma ei näinud välja teistmoodi ja mis kindel – ma ei tundnud end mittesuitsetajana.

Oli mind alles ninapidi veetud! Seminarist on kolm kuud ja ma pole sellest päevast mahvigi teinud! Teil tekib küsimus, et mis sel päeval seminaril juhtus? Olles aus, ei ole ma isegi kindel, mis juhtus. Kas see oli ajupesu? Kui siis õige vähe. Kuid tõele au andes, kui see oligi ajupesu, siis ma olen tänaseni tänulik, et nad seda tegid!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.