menu

Seksijärgne suits

Tubakatöösturid on aastakümneid reklaaminud suitsu kui seksijärgset naudingut. Kõik me teame stseene filmidest, kus paarike rahmeldamisjärgselt voodi peatsis istub ja suitsetab. Kas seksijärgses suitsus on tegelikult ka midagi erilist?

Eeldades, et sa oled suitsetaja ja seksiks kulunud aeg on pikem kui 5 minutit, siis tõepoolest naudib suitsetaja seksijärgset sigaretti. Just nagu ta teeks seda peale trenni, peale mingit tööd, peale õhtusööki. Seksides vabanevad inimese kehas endorfiinid ja ta lõdvestub täeilikult, kuid kehast väljuv nikotiin tekitab kehas pinges oleku, seepärast süüdataksegi peale seksi – unustatakse, et ka mittesuitsetaja naudiks mõnusat seksijärgset olekut ja kogu au saab endale sigaret.

Suurim probleem aga on selles, et ka mittesuitsetajad usuvad, et seksijärgne suits on midagi erilist. Nüüd tuligi välja miski, mida oleks võinud pidada uskumatuks mõned aastad tagasi – nikotiini sisaldavad kondoomid.

Tänapäeval, kui kõik räägivad suitstamise kahjulikkusest, on unustatud, miks seda üleüldse tehakse ja suitsuvaba nikotiini aidatakse manustada igal mõeldaval moel. Tubakatöösturid võtavad pidevalt üle firmasid, kes toodavad suitsuvabu nikotiini manustamise preparaate – nätsud, plaastrid, kommid.. (varsti ka kondoomid). Isegi arstid soovitavad nikotiini patsientidele, kes üritavad suitsetamisest loobuda. Nikotiin asendatakse nikotiiniga.

Küsimus tekib, et kuidas aitab see suitsetamisest loobuda… Kui keha hakkab nikotiini nõudma pannakse kondoom peale ja käiakse sellega ringi?

Selge on see, et mitte keegi maailmas peale teie, ei ole huvitatud, et te vabaneksite nikotiinisõltuvusest. See on täiuslik narkootikum – selle manustamine ei muuda sõltlast ebaadekvaatseks, selle füüsilised võõrutusnähud on pea olematud, see on seadusega lubatud ja selle tarvitamist soodustatakse igati, valitsus arvestab sellelt laekuva rahaga. Iga 5 aastane põngerjas võib minna apteeki ja osta endale nikotiini sisaldavaid nätse. Need nätsud sisaldavad täpselt seda sama ainet, mida sigaretid ja millest loobumine niivõrd raske on, et kümned tuhanded loobuvad igal aastal pigem oma jäsemetest, kui sellest ainest.

Kuigi idee nikotiiniga kondoomidest võib tunduda jabur, näib, et see tuleb USAs müüki juba järgmisel aastal. Kas selleks, et aidata inimestel sõltuvusest vabaneda? Absoluutselt mitte – vaid selleks, et säilitada inimeste sõltuvus, selleks, et meelitada uusi noori seda proovima ja jääma sõltuvusse. Seda näitab ka juba toote kirjeldus, kus kirjutatakse: “Kuna nikotiin on looduslik stimulant, muudab erutav kumm seksi veelgi nauditavamaks ja vaheldusrikkamaks.” Suunatud nii sõltlastele kui ka veel mittesõltlastele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.