menu

NARi (nikotiini asendusravi) uus suund

John Dicey, Allen Carr’i Easyway International’i peadirektori, kiri toimetajale,

Härra, ma aplodeerin teile artikli eest, kus te räägite valitsuse väärast lähenemisest sõltuvushaigete ravimisele, kus nad jäetakse pikalt metadooni kasutajateks (“Addicted To Failure” („Sõltuvus läbikukkumisest“), Leading Articles, August 24).

Ma tõepoolest palvetan, et ka ülejäänud UK meedia võtaks konkreetsemalt ette selle jama, mis puudutab paljuski sõltuvuste ravi. UK valitsuse lähenemine suitsetamise vähendamisele, mida juhivad teadus- ja meditsiiniasutused, kelle kinnisideeks on ravimite väljastamine, on peaaegu täielikult keskendunud ravimaks nikotiinisõltuvust nikotiiniga. Allen Carr maksis oma elu ajal kõrget lõivu, kui ta üritas rahvani tuua selle, „Kuningas on alasti“ stiilis rumaluse, mida suitsetajatele riigi poolt pakutakse. Teda välditi, rünnati ja solvati nende samade meditsiini- ja teadusasutuste poolt, kes peavad nüüd pea norus tunnistama enda kulukat apsakat. Selle prohmaka kogumaksumust ei saa arvestada isegi ainult kümnete miljonite maksumaksja naeltega, vaid pigem kümnete tuhandete kaotatud eludega, mille oleks võinud päästa, pakkudes efektiivset viisi suitsetamine maha jätta.

Kuid skandaal ei lõppe veel siin. Need samad meditsiini- ja teadusautused, kes nõudsid suitsetamise maha jätmisel ravi kasutamist, mis ei ole mitte ainult ebaefektiivne, vaid ka sõltuvust tekitav, väidab, et parim tegevussuund on määrata suitsetajatele nikotiini asendusravi mitte sõltuvuse ravi osana, vaid uue, „kahju vähendamise“, programmina. Selline täielik suuna muutus kuuluks Monty Pythoni satiiri hulka, kui see ei oleks nii ärevust tekitav. Hoolimata, et nende nikotiini asendusravi poliitika, enam kui viimase kümne aasta jooksul, on läbi kukkunud, on samad inimesed, kes kasutavad sama veidrat ja vigast teadust, võtnud jalge alla sama hullu suuna. Suudate te ettekujutada ravimitööstuse rõõmu, kui nad seda uudist kuulevad? Nad ei pea enam finantseerima uuringuid, mis peaksid tõestama, et nikotiini sisaldavad nätsud ja plaastrid ravivad suitsetamist – meditsiini- ja teadusasutused on lähedal sellele, et nikotiinisõltlastele määratakse eluaegne nikotiini ravi… Jah, kogu ülejäänud eluks. Kas tõesti ei pane see kedagi üllatama, kelle eestjuhimisel taolisi poliitikaid meditsiini- ja teadusasutustes siin riigis vastu võetakse?

Kui palju lihtsam oleks rakendada teadmisi ja oskusi, mis muutsid Briti enda Allen Carr’i Easyway meetodi ülemaailmseks suitsetamisest vabanemise fenomeniks? On viimane aeg, et vaimuhaiged vabastataks hullumaja juhtimisest ja pandaks etteotsa keegi, kes teab, mida ta teeb!

John Dicey
Worldwide Director
Allen Carr’s Easyway To Stop Smoking

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.