menu

Millal on parim aeg suitsetamist maha jätta?

Ühesõnaline vastus: HOMME! Kuid, kas sa ei öelnud sama ka eile? Ja päev enne?

Homme on suitsetajate lemmikvastus seepärast, et siis ei tule seda teha täna. Me kõik teame, et mingil hetkel peame nagunii suitsetamisest lahti saama, kuid see on “mingil hetkel” ja kuna see ei ole täna, siis sellele mõtleme kunagi hiljem. Antud hetkel tahame me suitsetada ja hirm millegi olulise kaotamisest on meie teadvuses tugevam, kui hirm, et see võib meid mingil hetkel ära tappa.

Hoolimata teadmisest, et suitsetamine tapab ühe inimese kahest, “tahame” me suitsetada, sest me usume, et see aitab meil lõdvestuda, tulla toime stressiga, või aitab meil saledana püsida. Lisaks nendele uskumustele näeme me suitsetamises ka mingit naudingut või kasu ja usume, et suitsetamisest loobumine on ülimalt raske ja kurnav. Öeldakse ju, et nikotiini ärajäämanähud on kohutavad. Öeldakse, et see võõrutusprotsess on hullem kui heroiini puhul. Me usume, et isegi ebatõenäolisel juhul, kui me suudame selle hirmsa võõrutusprotsessi üle elada, ei saa meist kunagi õnnelikke mittesuitsetajaid ja me peame veetma nüüd kogu elu tundes suitsetamisest puudust.

Mõni ime siis, et selliste uskumuste küüsis olles, on parim mahajätmise päev homme…

Lihtsa mahajätmise võti peitub selles, kuidas sa näed suitsetamist ja maha jätmist. Allen Carri meetod õpetab suitsetajatele, kuidas muuta enda vaatenurka. Nii pea, kui ma hakkasin suitsetamist nägema, kui probleemi, mitte kui lahendust; kui ma mõistsin täielikult, et ma ei loobu millestki; kui ma sain aru, et suitsetajana kogesin ma nikotiini ärajäämanähtusid igal ööl ligi kaheksa tundi, kui ma magasin ja need olid niivõrd leebed, et ei äratanud mind isegi üles; kui ma mõistsin, et hoopis suitsetajad, mitte mittesuitsetajad, on need, kes jäävad ilma – enda tervisest, energiast, eneseaustusest ja vabadusest – alles siis ma mõistsin, et mahajätmine võib tõepoolest lihtne olla. Ja teate mis? See tõepoolest oligi!

“Millal on parim aeg suitsetamist maha jätta?” on saanud 4 vastust

 1. Mia ütleb:

  Ma ütlen ausalt, ma vaevlen lausa ilma sigaretita..saan hakkama aga on hetki mis on piiiiiiiiiiiiiiiiiiiinavad ja hetkel vaid käsil 5s nädal. Korra isegi libastusin, tegin pool suitsu, mille peale oksendasin koledasti. Üle päeva on moraalseks toeks plaaster peal ja ma ei leia mingit lihtsat võimalust olevat.

  • Henry ütleb:

   Tere, Mia!

   Mul on väga kahju, et sa oled raskustes. Mida kauem sa endale nikotiini manustad, seda kauem sa ka piinled. Sinu probleem hetkel nikotiini poole pealt, on see, et läbi plaastrite hoiad sa enda kehas nikotiinivajadust elus ja samas ei anna sa seda oma kehale piisavalt, et saada sellest hetkelist rahuldust. Nii sa ootadki ja ootadki, et midagi muutuks.

   Teine ja tõsisem probleem on psühholoogiline- miks sa tegid selle pool suitsu? Sest sa arvad ikka veel, et suits annab sulle midagi. Seni, kuni sa seda arvad jääd sa teatud situatsioonides suitsust puudust tundma. Minu soovitus sulle- osta (või laenuta raamatukogust) Allen Carri raamat või tule seminarile ja saa sellest lõksust välja.

   Edu sulle ja loodan väga, et sa saavutad selle, mida iganes sa üritad.

   Henry

 2. Ats ütleb:

  Tere ..! Minu Jaokski On See teema selline et ma üritan ja püüan maha jätta .. aga miski pärast põrun . Proovin vahel mitte teha maksimum on olnud kaks päeva mil ei tee ühtegi suitsu tahax maha jätta selle juba .. olen isegi tähele pannud et tüdrukutele ei meeldi suitsetavad poisid ..! Eks MA Püüan olla tugevam ..! EHK Isegi Saaksite nõu anda ..!

  Tänades : ATS !

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.