menu

Millal on õige aeg suitsetamisest loobuda?

See on üks tavalisemaid küsimusi mulle, et kas midagi peaks silmas pidama, kui suitsetamisest loobuda ja kas ajastus võib olla vale.

Jättes suitsetamine tahtejõuga, üritavad inimesed justkui elamist pooleli jätta- nad lähevad kusagile maale, peidavad end välismaailma eest, et kiusatust peale ei tuleks. Ootavad kuni stress elust kaob, et siis üritada. Kuid kui elust kaob stress, siis kaob sellega ka motivatsioon suitsetamine maha jätta ja see lükkub taas teadmatusse tulevikku. Suitsetajal on alati mingi põhjus, miks ta ei saa täna suitsetamist jätta. Tal on alati, mitte kõige lähemas tulevikus, mingi põhjus, miks see koletu päev edasi lükata.

Minuga on võtnud ühendust paljud inimesed, kes on nö ootel. Nad ootavad seda päeva, mil tulla ja üritada. Põhjenduseks on halb ajastus, raha puudumine, aegade sobimatus jpm. Kuid need on kõik lihtsalt vabandused endale, miks seda mitte täna teha. Ärge mõistke mind valesti, see on täiesti inimlik. Hirm on see, mis sunnib meid seda päeva aastaid, isegi aastakümneid, edasi lükkama.

Kuid võtame need kolm populaarseimat põhjendust hetkeks ette ja vaatame, kas need on reaalsed põhjendused või on siiski tegemist sellega, et hirm poeb põue.

Halb ajastus. Kas pole veider, et sa oled suitsetanud aastaid ja ikka veel ootad seda õiget aega? Kui sinu lähedane plaaniks suitsetamist maha jätta. Ütleme näiteks laps (kui sul ei ole, siis fantaseeri). Mis oleks sinu soovitus, millal ta peaks sõltuvusest üritama lahti saada? Kas meie soovitus ei oleks, et võta see ette täna ja ära lükka seda teadmatusse kaugusesse? Miks siis ei järgi meie seda soovitust, mida me lastele annaksime? Sul ei ole motivatsiooni praegu maha jätta? Aga mis see motivatsioon olema peaks? Tavaliselt on motivatsiooniks mingi terviserike, rahaline võimetus või seltskonnas viimaseks suitsetajaks jäämine. Kas sa tõesti tahad oodata, et su tervisega midagi juhtuks?

Raha puudumine. Kui sulle teeks keegi praegu pakkumise, et investeeri raha millessegi, see on ühekordne investeering, maksab €220 ja sulle on garanteeritud igal aastal, kuni sinu elulõpuni, lisasissetulek suuruses umbes €1000. Elu lõpuni! Kui see aga soovitud tulemust ei too, siis saad sa iga sissemakstud sendi tagasi. Kas see poleks suurepärane investeering? Ei oleks küsimustki, me leiaksime selle raha. Kuid täpselt seda ma sulle pakungi- kui sa jätad suitsetamise, siis palju õnne- sa oled teinud oma elu parima investeeringu, sest kasud ei avaldu kaugeltki vaid rahas. Kui me ei saa sind aidata, siis ei lähe see sulle maksma rohkem, kui ühe päeva sinu elust. Lisaks, oleme pakkumas võimalust maksta seminari eest osadena – see raha, mis varem kulus suitsetamisele, võid sa nüüd maksta selleks, et sõltuvusest vabaneda.

Mulle ei sobi teie poolt pakutavad ajad. Suitsetamine ei ole harjumus, vaid see on uimastisõltuvus. Rumal oleks arvata, et kümned inimesed loobuvad igal aastal enda jalgadest, kuid ei jäta suitsetamist, kuna nad ei suuda enda harjumust muuta. Nii nagu iga uimastisõltuvusega, nii ka suitsetamisega – see ei lähe kergemaks, vaid sa vajud ainult sügavamale ja sügavamale. Kas vabadus ülejäänud eluks ei ole väikest pingutust väärt? Kui sulle ei sobi aeg, siis pane sobima. Seni, kuni sa endale sisendad, et sa ei saa, sest ajad ei sobi, seni sa ka sinna mülkasse jääd, makstes suitsetamise eest hingehinda, mõeldes, et miks ma küll kunagi alustasin ja hoiatades noori, et vaadake, et teie kunagi ei alusta.

Võta see otsus vastu ja sa näed, et kõik need vabandused endale on tõepoolest vabandused ja need on veel ainsad vabandused, mis on vabaduse ja sõltuvuse vahel. Tee endale parim kingitus, kaota peast see suur tume vari, hinga endasse vabadust, tunneta rõõmu, mida pakub vabaduse tunne. Tea, mida tähendab tunne, et sa oled vaba ja ei sõltu enam millestki. Sa oled sellest ühe sammu kaugusel.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.