menu

Miks 93% suitsust loobujaist ebaõnnestub ühe aasta jooksul

Miks on ebaõnnestumise tase suitsust loobumisel nii tohutult kõrge? Kui sa katsetad suitsust loobumist, siis see tähendab, et sa ei taha tegelikult olla suitsetaja. Mitte keegi teine ei sunni sind ju järgmist sigaretti süütama. Mis muudab siis loobumise nii raskeks? Laialt levinud arvamus on, et kui suitsetaja üritab loobuda, kogeb ta hirmsaid nikotiini ärajäämanähtusid. Nendeks võivad olla: suitsunälg, ärevus, ärrituvus, keskendumisraskused, unetus ja iiveldus. Tüüpiline/levinud lahendus on pakkuda „meditsiinilist“ nikotiini, et suitsetaja saaks muuta suitsetamise „harjumust“, ilma, et ta peaks kogema hirmsaid nikotiini võõrutusnähtusid. Kui „harjumus“ on muudetud, võib suitsetaja end aegapidi nikotiinist võõrutada. See on nikotiini asendusravi teooria (plaastrid, nätsud jt nikotiinitooted). Kogu teooria põhineb kindlalt oletusel, et kõiki eelpool loetletud sümptomeid põhjustab nikotiini võõrutus.

Aga kas see oletus on õige?

Enne kui sa midagi järeldama hakkad, mängime korraks mõtteis läbi ühe situatsiooni. Kujutle olukorda, et sind on kutsutud terve päeva kestvale kalastusretkele, mis leiab aset merel. On suurepärane ilm ja sa ei jõua ära oodata, et veeta päeva merel, nautida head seltskonda, olles eemal argimuredest ja stressist. Loomulikult oled sa varunud päevaks piisavalt sigarette. Sa võtad kaasa paki, mis on peaaegu tühi ja teise paki, mis on täis.

Varahommikul, päikesetõusu ajal lahkute te laevaga sadamast ja õige kalastuskohani tuleb sõita poolteist tundi. Enne kui sa oma õnge vette viskad, otsustad sa ära tõmmata viimase sigareti vanast pakist. Sa tunned end fantastiliselt- rahulikuna, lõdvestununa ja rõõmsana. Kuid siis, poole suitsu pealt, hiilib sinusse rahutu ärevus…

… kas ma ikka võtsin autost oma täis suitsupaki kaasa?

Sa otsid närviliselt kõik oma taskud läbi (korduvalt ja korduvalt), et mõista, et su suurim hirm on tõsi – sa oled hetkel suitsetamas oma viimast sigaretti! Sümptomid haaravad su hetkega endasse: paanika, närvilisus, ärevus, frustratsioon, keskendumisraskused, viha (need on vaid mõned). Sa kas tunned neid sümptomeid kogu järgneva päeva või sa suudad veenda oma mittesuitsetavat sõpra, et kolme tunnine ring sadamasse ja tagasi on suurepärane mõte.

Iga suitsetaja suudab selle situatsiooniga samastuda. Isegi kui ta pole kunagi taolisse olukorda sattunud. Enamus suitsetajatele piisab isegi mõttest, et suitsud võiksid otsa saada, et tekiks sisemine vastik ärevus. Oluline punkt, mida tuleks antud situatsioonis mõista, on see, et kõik need sümptomid leidsid aset hetkel, kui sa ikka veel suitsetasid oma sigaretti! Su keha oli nikotiinist tulvil. Ei ole ju võimalik, et neid nähtusid põhjustas nikotiini võõrutus.

Suitsetajad võivad veeta pikki tunde ilma nikotiinita, tundmata mingitki ebamugavust. Praeguse aja suitsetamispiirangutega ja suitsetajate häbistamisega, ei suitseta paljud suitsetajad tööjuures (õpetajad, arstid) ja nad ei koge mingeid nähtavaid võõrutusnähtusid. Pluss praktiliselt iga suitsetaja veedab igal öösel 8 tundi ilma suitsuta ja võõrutusnähud ei ärata neid isegi üles. Kui suitsetaja hommikul lõpuks üles ärkab, ka siis ei koge nad mingit valu ega ebamugavust peale 8 tundi võõrutust. Kui me räägime võõrutusest, siis me räägime keemilisest protsessist – see ei jää seisma lihtsalt selle pärast, et suitsetaja läheb magama.

Seega, kui see ei ole nikotiini füüsiline võõrutus, mis tekitab neid suuri raskusi suitsust loobumisel, siis mis see on?

Neid raskuseid põhjustab vaimne konflikt: „Ma tahan suitsu, aga ma ei saa või ma ei tohi.“ Konflikt ei kao kusagile, seni, kuni sulle näib, et suitsust loobumise tulemusena oled sa jäänud ilma oma toest ja naudingust.

Lahendus probleemile, just nagu probleem isegi, on puhtalt vaimne. Allen Carr’i Easyway aitab sul seminariga muuta nägemust suitsust. Teadmised on tõepoolest jõud ja plaastri pealepanekuga või tableti neelamisega, ei saa sa mingeid teadmisi juurde. Allen Carr’i seminaril kulub viis tundi, et selgitada tõde, miks sa suitsetad ja aidata mõista nikotiini tõelist palet.

Ükski teine meetod ei eemalda probleemi põhjuseid. Teiste meetoditega õnnestub inimestel maha jätta mitte tänu neile, vaid hoolimata nende kasutamisest, sest nad pühenduvad nikotiini füüsilisele poolele ja nagu sa juba võisid veenduda, ei ole see pool mingiks probleemiks. Umbes 7% loobujatest on piisavalt tahtejõudu, et selle vaimse traumaga toime tulla, misiganes meetodit nad kasutavad. Siiski, kuna nad arvasid, et suitsetamine pakub naudingut ja aitab stressi leevendada enne loobumist, siis see nägemus suitsetamisest ei kao kusagile ka peale loobumist. Seetõttu teatud olukordades tunnevad nad ka edaspidi, et i-le jääb täpp panemata, sest nad ei saa enam suitsetada. Ülejäänud 93% loobujaist valib lühema ja vähem armetu, suitsetaja elu. See, et mõned inimesed tulevad loobumisega toime kasutades mõnd tahtejõu meetodit, ei tähenda, et see on mõistlik lahendus. Allen Carr ütles kunagi:

„On olemas inimesi, kes suudavad seksida seistes püsti võrkkiiges, kuid see ei tähenda, et see oleks lihtsaim viis seksimiseks.“

Rääkides suitsust loobumisest, siis on olemas lihtsam viis. Allen Carr’i Easyway ei ole loeng sellest, MIKS sa peaksid mahajätma. Sa tead ise ka, miks sa seda tegema peaksid – sellepärast sa seda juttu siin loedki. Selle asemel räägib Easyway KUIDAS suitsetamine maha jätta- lihtsalt, koheselt ja igaveseks. See saab olema vaimustav ja avastusterikas teekond ja paljud osalejad naudivad mahajätmise protsessi. Muide see on ka ainuke meetod, mis laseb suitsetada ajal, kui sa oled mahajätmas – me teeme iga natukese aja tagant suitsupause. Seminari lõpuks, kui sa oled mõistnud nikotiinilõksu ja suitsetamise tõelist palet ning sul ei ole mitte ühtegi põhjust, miks suitsetamist jätkata, kustutad sa enda viimase suitsu ja suitsetamisega ongi ühel pool. Sa ei tunne, et oled toomas ohvrit vaid tunned kergendust ja rõõmu, et sellega on nüüd lõpuks ühel pool. Sa oled saavutanud selle, mida iga suitsetaja maailmas sooviks:

VABADUSE!

Paljud inimesed saavad meetodist abi lugedes Allen Carr’i raamatut „Lihtne meetod lõpetada suitsetamine“, teised eelistavad seminare. Raamatu suurim puudus on see, et, kui on miski, millega sa nõus pole või ei mõista, siis sa ei saa paluda raamatut, et see aitaks sul midagi lahti mõttestada. Seminar on ja jääb kõige võimsamaks viisiks suitsetamisest loobumisel. Seepärast julgemegi me ka pakkuda raha tagasi garantiid. Seminari kestel saad sa hajutada enda kahtluseid küsides küsimusi kohe, kui küsimus peaks tekkima ja sa saad vastuse väljaõppinud koolitajalt, kes mõistab su olukorda. Kõik koolitajad on endised suitsetajad ja jätnud samuti suitsetamise Allen Carr’i meetodiga. Samuti hoiavad nad seminaril silma peal, et kõik mõistaksid edastatavat informatsiooni. Vajadusel saavad kõik osalejad kasutada ka seminarijärgset tasuta telefonituge ja ka tasuta lisaseminare, kui mahajätmine peale esimest seminari peaks ebaõnnestuma.

Ei ole kahtlustki, et sa oled ikka veel mõnevõrra skeptiline meie väite suhtes, et iga suitsetaja, sina sealhulgas, võib suitsetamise jätta kohe, lihtsalt ja jäädavalt. Kuid selle asemel, et teha viga ja lüüa käega, mõeldes, et see on ilmselge liialdus, tule ja vaata ise järgi – see on täiesti riskivaba. Mida ongi sul kaotada? Meetod on ravimivaba, sel puuduvad igasugused kahjulikud kõrvalmõjud ja lisaks on sulle ettenähtud ka kolmekuuline raha tagasi garantii. Kuid ära usu vaid meie sõnu, vaata edulugusid meie lehtedel www.allencarr.ee või www.allencarr.com , või kasuta lihtsalt google abi, et leida infot meetodi kohta. Miljonid inimesed maailmas on avastanud, kui lihtne on sõltuvusest vabaneda, kasutades Allen Carr’i Easyway meetodit.

Sa oled öelnud: „Ma jätan varsti maha“ juba aastaid. Kui sa ei jäta nüüd, siis millal sa seda teed? … järgmisel nädalal? … järgmisel aastal? Lõpeta enda lollitamine, lõks on loodud, et orjastada sind kogu eluks. Aeg põgeneda on käes. Broneeri end Allen Carr’i seminarile ja raskeim osa mahajätmisest on möödas.

VÕTA VALIKUÕIGUS TAGASI!

“Miks 93% suitsust loobujaist ebaõnnestub ühe aasta jooksul” on saanud 7 vastust

 1. Kuzner Jevgeni ütleb:

  Tahan ka ise suitsetamisest loobuda,aga pole hakkama saanud.

 2. Henry ütleb:

  Kui soov on, ei ole mingit põhjust, miks sa sellega hakkama ei peaks saama. Leia võimalus tulla seminarile ja jäta muu meie hooleks 🙂

 3. Kalle ütleb:

  olan käinud nõela võõrutuses; kuus kuud ilma
  raamat aitas,kaheksa kuud
  ??????

 4. Henry ütleb:

  ju jäi midagi sul raamatus arusaamatuks või kahe silma vahele. Soovitan sul kas raamatut uuesti lugeda või osaleda seminaril. Päris mitmed inimesed, kes suudavad raamatuga mõneks kuuks maha jätta, kuid hakkavad taas suitsetama, on meie seminaril osalenud. Julgustan ka sind.

 5. erki ütleb:

  käisin seminaril ja ei suitsetanud 8kuud aga ikka sattusin kiusatusse.suitsetan juba 3kuud.kas ma olen lootusetu juhtum või peaks siiski osalema.

  • Henry ütleb:

   Siim, esiteks, selle kaheksa kuu jooksul teenisid sa mitme kordselt tagasi raha, mis sa seminari eest maksid. Esiteks on juba see hea uudis.

   Teiseks, sa ei hakanud suitsetama sellepärast uuesti, et sul oli raske mitte suitsetada. Sellest tuleb aru saada. Sa hakkasid uuesti suitsetama sellepärast, et sa arvasid, et sa pääsed selle ühe sigaretiga. See on liigne enesekindlus.

   Loomulikult soovitan ma sul uuesti osaleda ja õppida lihtsalt eelmisest kogemusest. See, et sa tegid ühe sigareti ja tagasi lõksu vajusid, ei tähenda ka praegu, et sa tahad jääda suitsetajaks, vaid seda, et sa ei tea, kuidas sealt välja tulla. Seminaril juhatame me su taas lõksust välja ja selgitame põhjalikult, miks sinu puhul on aeg-ajalt suitsetamine võimatu- selleks, et sa uuesti sama viga ei kordaks.

   Loodan, et kohtume peagi.

 6. muna ütleb:

  Lugesin raamatu läbi , 7 kud juba , kuigi ega ma ei pea arvestust enam , asi töötab ilusti , sa pead olema ikka väga loll , kui sa uuesti alustama peaks , milleks ? 😀 milleks on vaja jälle seda prahti endale sisse tõmbama hakata :D? Ma käisin väljas , jõin , aga ikakgi , ega ma suitsu ette ei visanud , lugesin läbi ka raamatu : Jason Vale : Easy way to kick drinking ! , ja alkoholi pole ma siiamaani puutunud , ega pole ka tahtnud enam , ei igatse , täiesti vaba , igatahes sellised seminarid on igati efektiivsed , kui sa ikkagi otsustad loobuda sellest orjusest !

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.