menu

Lisaseminarid suitsetamisest loobujatele

Kui sa ei ole veel Allen Carri programmiga tutvunud, siis enne seletust kiire tutvustus, kuidas suitsetamisest loobumine meetodiga käib.

Enamikele inimestele, kes meie seminarile tulevad, piisab ühest kuuetunnisest seminarist, kuid neile, kel mahajätmine ebaõnnestub, on raske või hakkavad mingil põhjusel uuesti suitsetama, on õigus saada ka kaks täiesti tasuta lisaseminari.

Minu käest on korduvalt küsitud, et, kes on need, kes vajavad lisaseminare.

Need inimesed jagunevad kaheks. Suurem osa neist on inimesed, kel mahajätmine oli lihtne, kuid muutuvad liialt enesekindlaks, on veendunud, et nad ei hakka enam kunagi suitsetama, kuid lihtsalt vaatavad, mis maitsega see suits on. Vähemuse järelseminaridel moodustavad inimesed, kes pidid kasutama peale seminari tahtejõudu, et mitte suitsetada ja ühel hetkel andsid alla. Ka selliste inimeste puhul toimib meetod suurepäraselt, nad vajavad lihtsalt natukene lisalähenemist.

Kuid nagu ma ütlesin, on enamus järelseminari vajajatest inimesed, kes ei igatse absoluutselt suitsetamist, ei tunne mingit suitsunälga ja on rõõmsad, et ometi enam suitsetama ei pea. Kuid siiski on see ka hea alus liigsele enesekindlusele. Nüüdseks õnnelik mittesuitsetaja TEAB, et ta ei hakka enam mitte kunagi suitsetajaks ja teeb lihtsalt ühe mahvi/suitsu, et näidata, kui üle ta sellest on. Nikotiin on maailma kõige kiiremini toimivam uimasti. Selle sõltuvus tekib väga kiiresti. Need samad inimesed, kes on veendunud, et ei jää uuesti lõksu ja kes teevadki vaid selle ühe mahvi, et endale kinnitada, et nad ei jää, avastavadki end uuesti lõksus.

Mulle helistas üks seminaril osalenud härra, kes švipsis peaga otsustas vaadata, millest ta siis nii väga sõltuvuses oli ning avastas midagi, mille eest ma hoiatan esimesel seminaril – see on kas kõik või mitte midagi.

Sa kas oled suitsetaja või mittesuitsetaja.

Siiski pole ka siinkohal muretsemiseks põhjust. Just sellepärast me neid lisaseminare peamegi. Seda tuleb võtta kui õppetundi, sest lisaseminarid ongi just selliste apsude lappimiseks. Kolme tunniga saan ma mõtestatuse uuesti suurepäraselt paika ja see endas pettunud härra, võib jätkata elu õnneliku mittesuitsetajana.

Ma olen alati öelnud, et suitsetamisest loobumine on ainult väike osa Allen Carri programmist. Suitsetamisest võib loobuda iga kell. Lugema hakkab elukvaliteet peale loobumist. Kui sa igatsed suitsetamist, oled murdumise äärel, muutud ülekaaluliseks, sest toit asendab suitsetamist ning tahad ikka ja aina suitsetada ja veedad edasise elu tahtejõuga suitsusoovile vastu pannes, siis ei ole see minu silmis mingi lahendus. Seda hoolimata, et see inimene ei suitseta. Allen Carri meetodi võlu on hoopis selles, et see võtab sult igasuguse soovi ja vajaduse uuesti suitsu süüdata ja kui sa ei ürita näidata suitsule, kes boss on, võid sa elu lõpuni nautida mittesuitsetaja elu.

Nagu üks tark mees ütles, et sa ei pea hüppama jää peale, et veenduda, et jää libe on. Sa võid seda niigi teada.
Sa ei pea proovima suitsu selleks, et näha, kas sa jääd uuesti sõltuvusse. Sa võid ette teada, et jääd :).

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.