menu

Iirimaal täna rohkem suitsetajaid kui enne keeldu!

Täna on Iirimaal suitsetamine rohkem levinud, kui see oli kuus aastat tagasi, kui Iirimaa keelas lipulaevana avalikes kohtades suitsetamise.

Iirimaa tervishoiu ministri Áine Brady sõnade kohaselt, et hoolimata suitsetamise keelust avalikes kohtades, vähem kui 20 sigaretti sisaldavate suitsupakkide müügi keelustamisest, sigarettide väljapanekute ja reklaamimise keelustamisest ja maailma ühest kallimast sigareti paki hinnast (€8.55), suitsetab 29% Iirimaa elanikkonnast.

Parlamendi tervisekomisjoni eestkostja dr James Reilly teatel on see number 2% kõrgem kui 2004, kui suitsetas 27% elanikkonnast. Võttes aluseks Iirimaa vähiliidu statistika lisas dr Reilly: „Tubaka tõttu sureb Iirimaal aastas rohkem inimesi, kui liiklusõnnetuste, enesetappude, narkomaania, farmi õnnetuste ja AIDSi tulemusena kokku. See põhjustab 30% kõikidest vähijuhtumitest, sh 95% kõikidest kopsuvähijuhtumitest.“

Ta kritiseeris tervishoiuministrit, kes ei suutnud rakendada seadust, mis talle edastati 18 kuud tagasi, et muuta sigareti pakkidel kohustuslikuks piltidega hoiatused aitamaks inimestel visualiseerida tubaka tarvitamisest tulenevaid haigusi.
Minister Brady sõnul takistasid taolist seadust vastu võtmast juriidilised faktorid, mis ei olnud kooskõlla viidud.

Allikas: Irish Times

“Iirimaal täna rohkem suitsetajaid kui enne keeldu!” on saanud ühe vastuse

  1. dddrr ütleb:

    Keelamine pole kunagi midagi saavutanud. Gorba ajal, kui kuiva seadust juurutati, jõid inimesed rohkemgi veel kui varem.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.