menu

Champixi tarvitanud mees tappis enda naise ja seejärel oma kaks last

Mees, keda kahtlustatakse oma naise unepealt tapmises ja tütarde surnuks lämmatamises võis kasutada suitsetamise vastast ravimit, mille võimalikeks kõrvalnähtudeks on „viha“ ja „depressioon” teatasid uurijad.

Kullerina töötanud Andrew Case (33), temaga 10 aastat abielus olnud naise Vicki (31) ja nende kahe tütre, Nereya (1,5) ja Phoebe (2), surnukehad leiti nende kodus Fordingbridges, Hampshires, Suurbritannias, 2010 aasta 26 juulil.

Uurijate kinnitusel leiti Vicki Case ja tütarde surnukehad elutoa põrandalt. Proua Case suri suure verekaotuse tõttu, mille põhjustasid kaks suurt noahaava kaelas ja rinnus. Lapsed kaotasid arvatavasti elu lämbumissurma tagajärjel. Hr Case surnukeha leiti pooduna trepi kohalt. Nende ridaelamu boks oli puhas ja korras, ilma mingite rüseluse jälgedeta. Surnukehad avastas Andrew Case ema Linda Haskell (57).

“Uurimine kinnitas, et arst oli hr Casele välja kirjutanud suitsetamise vastase ravimi Champix, mida ta tarvitas, sest oli juba mõnda aega üritanud suitsetamisest loobuda.”

Nad olid just perega naasnud nädalaselt puhkuselt Weymoth, Dorsetist ja pr Case oli mehel majas ja tema läheduses suitsetamise keelanud. 10 juulil kirjutas arst Andrew Case’le välja 28 Champixi tabletti, mida ta pidi manustama kaks korda päevas. Ta ostis apteegist igaks juhuks topelt annuse. See juhtus 23 juulil – päeval, mil nad naasesid perega puhkuselt. Uurimine kinnitas, et tühi pakk Champixit leiti pere majast ja 28 ülejäänud tabletti leiti samuti.

Hampshire politsei peainspektor Chris Fithet teatas: „Andrew Case oli kõva suitsetaja ja soovis väga maha jätta. Tema arst kirjutas talle välja suitsetamise vastase ravimi ja kümnendal juulil muudeti ta ravi ning kirjutati välja Champix, mis on kuuldavasti väga tugev ravim. Tema perearst ütles, et ravimil võivad olla tugevad kõrvalmõjud sh raev ja depressioon.”

Patoloog dr Basil Purdue kinnitusel suri Andrew Case poomissurma. Samuti kinnitas ta, et Vicki Case lähemal vaatlusel suri ta verekaotuse tagajärjel. Kaks suurt haava kaelal ja rinnus tekitas noa tera, mis pidi olema vähemalt 15cm pikk. Dr Purdue sõnade kohaselt viitab kõik, et tegu oli õnnelikult abielus oleva paariga ja puudus igasugune kahtlus varasema peresisese vägivalla kohta.

Pfizeri esindaja sõnade kohaselt puudub „usaldusväärne teaduslik tõestus“, mis kinnitaks ravimi ja enesetappude seost. Ta lisas: „2009 jaanuaris teatas Euroopa Meditsiini agentuur, et käesolevad tõendid ei toeta seost ravimi kasutamise ja enesetappude ega depressiivsete häirete vahel.“

Allikas: The Press and Journal

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.