menu

9 pikka aastat

Tallinna seminaril osales aprillis üks härra, kes jättis suitsetamise tahtejõuga üheksa aastat tagasi. See, kuidas ta enda elu peale loobumist kirjeldas, oli südantlõhestav. Ta kirjeldas, et ta oli kõik see üheksa aastat võidelnud sooviga suitsetada. Ta kirjeldas, kuidas soov suitsetada oli nii ületamatult suur, et viis ta korduvalt depressiooni ning tema tujud võisid kõikuda rõõmsast masenduseni mõne hetkega ja seda ilma igasuguse põhjuseta. Kõik see üheksa aastat vältis ta sõpru, seltskondi, alkoholi, kohvi, teisi suitsetajad. Üheksa aastat järjest tundis ta end ilmajäetuna ja masendununa.  Temast oli saamas inimvare.

Meid soovitas talle tema perearst, kelle vastuvõtul ta enda olukorda kurtis (me ei ole veel arstide seas teavistööd teinud, seega oleme väga tänulikud meie soovitajale usalduse eest). Täna sain ma ühe südamlikemaist e-mailideset, mis ma kunagi saanud olen- „ Lõpuks, peale üheksat aastat, ei ole mul enam soovi suitsetada. Tänu teile suudan ma uuesti tunda end vaba ja õnnelikuna. Justkui päike oleks suure pilve tagant välja tulnud. Ma ei tea kuidas teisiti seda kirjeldada. Sõnadest ei piisa, et öelda, kui tänulik ma teile olen…“

Üheksa aastat?? Ma ei suutnud suitsetajana päevagi vastu pidada!

Et mitte saada endiseks suitsetajaks, kel käivad kogu elu teatud olukordades neelud sigareti järele, vaid õnnelikuks mittesuitsetajaks, kirjuta meile info@allencarr.ee

“9 pikka aastat” on saanud 2 vastust

  1. siren ütleb:

    Tore on, kui on tugev tahtejõud suitsetamisest loobumiseks. Olen ka proovinud, kuid olen niipalju saanud, et tõmban ühe sigareti päevas, kui närv on sees. Loodan sellest pahest lahti saada ja ehk saangi ka.

  2. Henry ütleb:

    Tegelikult see alati tore ei pruugi olla. Me kasutame tahtejõudu kaheks asjaks – selleks, et teha midagi, mida me üldse teha ei taha ja selleks, et mitte teha midagi, mida me väga tahame. Veeta aastaid mittesuitsetades soovides seda siiski teha, ei ole lahendus. Sa küll hoidud suitsust, oled ehk enda üle uhkegi, kuid tagasilangusest piisab vaid väikesest muudatusest elus. Kui sa Siren tahad nõu või abi, siis võta meiega ühendust. Aitame sind hea meelga. Hetkel sa oled end ise aina raskemasse olukorda mängimas, tehes ühe suitsu päevas. See kestab vaid seni, kuni sa ennast kontrollid ning kuniks sul distsipliini jagub.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.